Львів’ян та гостей міста запрошують на вечір давньої духовної музики «Спраглі справжнього…»

by-Andriy-Artym_2-600x429У понеділок, 8 травня, о 19.00 год. у дворику Львівського музею історії релігії, що біля Домініканського собору, відбудеться вечір давньої духовної музики «Спраглі справжнього…» з літургійно-музичним центром «ПЕРЕДАННЯ».

«Серед шумного сьогодення та безнастанного пошуку сенсу, запрошуємо зупинитися на мить та засмакувати тишу… Тишу, в якій здатні почути свою ідентичність та справжність. Зрозуміти зміст свого буття, навчитись відрізнити фальш від істини та дати простір Слову, яке сказане саме до тебе. Почуємо давні наспіви, текстам деяких є тисячоліття, музика ж записана 5-7 століть тому. Це звуки, які відтіняють тишу, звуки які засвічують Світло, яке народжується зі Слова», – розповідає координатор-менеджер літургійно-музичного центру «ПЕРЕДАННЯ» Неля Ільченко.

Як наголошують організатори, вечір «Спраглі справжнього» є весняною ластівкою того руху, який приведе нас до справжнього ДЖЕРЕЛА, напившись з якого, ніколи не шукатимемо чужого, бо маємо своє…НЕВИЧЕРПНЕ», – зазначають організатори.

Довідка

Літургійний центр «ПЕРЕДАННЯ» досліджує давню духовну традицію. Він сформувався навколо спільнот Біблійної школи та спільноти церковних співців «КЛІРОС», які за основу свого літургійного-музичного і творчого руху та пошуку від початку свого утворення взяли живе і досвідне заглиблення у скарбниці візантійсько-українського храмового благочестя. Колектив виник у 2015 році у Лаврі Святого Йоана Хрестителя, при монастирському храмі Софії Премудості Божої, УГКЦ, (м. Львів). Літургійним преорітетом для співців «КЛІРОСУ» є вслухання і праця над традиційною візантійсько-українською монодією.

Наприкінці 2016 року опубліковано літургійний збірник української середньовічної монодії «СТИХИРАР». Він стала плодом багаторічної праці керівника хору «КЛІРОС». Збірник є водночас богослужбовою книгою і науковою працею. Його укладеного на основі традиційних гімнів богослужбового жанру стихир XVI-XVIII ст. До репертуару хору входять численні богослужбові піснеспіви давньої української монодії добового кола богослужінь. Особливість праці полягає у духовно-літургійному осмисленні і музичній адаптації творів до сучасної богослужбової практики. Основа співу «КЛІРОСУ» – це входження у Слово і його вираження у співі.

Спільнота «Кліросу» є осердям літургійно-музичного центру «ПЕРЕДАННЯ».  У 2017 році розпочато важливий проект – літургійно-музичний «ПРАКТИКУМ», метою якого є донесення до керівників хорів і співочих груп малознаних музичних перлин духовної традиції українського християнства. Рівно ж, у рамках цього проекту, заплановано важливу подію – Перший Фестиваль Давньої Української Церковної Музики «Під Покровом», який відбудеться у Львові 13-15 жовтня 2017 року.

 Джерело: сайт ЛМР