Львів’ян запрошують на майстер-клас з писанкарства

28514826_343991679451093_4283352209655594244_o11 березня 2018 року, о 14:00 год., у Музеї Франка відбудеться майстер-клас з писанкарства. Проведе захід – Віра Манько.

«Писанка – абсолютно унікальний витвір народного генія. Вона завжди конденсувала в собі образно-символічний зміст. З давніх-давен у неї було багато функцій: її дарували на знак перемир’я, побажання здоров’я, сили, урожаю, краси. Вірили, що писанка лікує від різних хвороб, від переляку, наговору, качали по землі, щоб була родючою. А ще підкладали під вулики, щоб бджоли носили духмяний, настояний на травах мед.
До речі, з мистецького погляду писанка вражає витонченістю розпису на такій маленькій площині, а також довершеністю композиційних та орнаментальних елементів. На цьому маленькому диві органічно поєднуються різноманітні кольори: чорний, багряно-червоний, золотисто-коричневий, темно-зелений, синій, білий, жовтогарячий та багато інших. Усі вони наділені певним символічним значенням. Кожний регіон України має свої традиції, пов’язані з виготовленням писанок, але скрізь це святкове, огорнене особливою святістю дійство.
Без перебільшення можна сказати, що писанка – всесвітньо відома візитівка України!»
Так написала про маленьке художнє диво Віра Манько, член Спілки народних майстрів України, у своїй дослідницькій праці «Українська народна писанка». Ще 2001 року вона видала цю книжку, яка налічувала 465 взірців, а доповнене друге видання уже містить півтори тисячі зразків писанок з різних регіонів України. У пані Віри є і своя доволі велика колекція з трьох тисяч писанок, більшість з яких розписала сама.
Крім того, Віра Манько ще й відома кулінарка, автор, співавтор та упорядник видань «Великодній кошик», «Обряди і страви Святого вечора», «Медове печиво».
Отож, щиро запрошуємо у Дім Франка писати писанки!
Попередній запис за телефоном: 096-15-84-606.