Львів’ян запрошують на презентацію книги «Різдвяні гостинці з Карпат» священника Львівської Архиєпархії

У четвер 16 грудня, в приміщенні ресторану «Бойківська гостина», о 18:30 год відбудеться презентація книги священника Львівської Архиєпархії отця Олега Зинича «Різдвяні гостинці з Карпат. Побажання, бойківські віншування і колядки». Захід відбудеться за участі автора книги. Книга складається з 14 розділів, в яких впорядковані віншування для кожного з членів родини: дітей, тата й мами, дідуся й бабусі, хресного і хресної, а навіть є віншівки для тих, хто шукає пару і чекає весілля. Цікавинкою книги, яка дозволяє вповні зрозуміти і відчути колорит бойківського діалекту є словник бойківських слів. Бойківщина – історико-етнографічний регіон, що має цікаву самобутність, духовність і традиції святкування.

Подані в цій книжці колядки і щедрівки зібрані в бойківських селах: Волосянка, Лавочне, Опорець, Решітка, Рожанка, Славське, Тернавка, Хащованя, Хітар, Ялинкувате. «Готуючи цю збірку віншувань, я намагався загострити увагу читача на духовному сенсі народження Спасителя, християнських чеснотах і збереження родинних традицій святкування Різдва» , – зазначає автор у післямові. І додає: «Шкода, що про Карпати знають більше, як про місце відпочинку, катання на лижах, збирання грибів і рубку лісів. Губиться важливе: люди, які тут живуть, мають особливий духовний скарб, що поволі розчиняється у плині часу. Однак, втрачаючи пам`ять, народ втрачає свою ідентичність. Бойківщина є частиною прекрасної мозаїки духовності України».

Про автора: Олег Зинич народився 29 жовтня 1980 р. Б. в с. Хащованя Стрийського району Львівської області. Священник УГКЦ. Випускник Дрогобицької духовної семінарії, відтак здобув освіту журналіста у м. Львові. Творчість: Публіцистика, статті,
новели, збірки поезій «Таємниці» (2010 р.), «Силуети любові» (2018 р.), «Різдвяні гостинці» (2018 р.), «Крізь темряву до світла» (2020 р.)
Отож чекаємо Вас у четвер, 16.12.21 о 18:30 год за адресою: м.Львів, вул. Митрополита Андрея, 8 в Бойківська гостина – ресторан

Увага!!! Захід буде проводитись з новими правилами карантину для «жовтої» зони: потрібно мати хоча б одне щеплення та хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення.