Львів’ян запрошують вчитися малювати давню українську ікону

lavriv9Марійське товариство «Милосердя», що на вул. Руська 10, запрошує у Школу українського іконопису «Десниця». Навчання починається у неділю, 7 лютого о 15.00 год. Планують провести лекції та практичні курси копіювання і створення власних ікон відповідно до давньої української традиції. Запрошують усіх охочих.

Теоретичний курс передбачає вивчення періодів розвитку мистецтва. А практичний, який триватиме 2 години на тиждень, це вже сама робота над іконами. Починають його з рисунку (адже лінія в українській традиції дуже важлива), а далі вивчають технології самого іконопису.

«Попри те, що зараз відбувається культурне піднесення, іконописна традиція «кульгає». Ми, зазвичай, не цікавимося походженням ікон, а більшість із них – грецькі та візантійські. Приходити з такою іконою на весілля, навіть якщо вона у вишитому рушнику, це те саме, що приходити з російською балалайкою. Метою нашої Школи є популяризувати саме українську іконописну традицію, яка сягає ще 14-15 століття, а також навчити більше любити своє. Адже ми любимо своє тоді, коли його робимо. Загалом українська іконописна традиція є одна з найбільш оригінальних, але мало хто про це знає» – пояснює потребу започаткування Школи іконописець Михайло Скоп.

Плата за практичний курс – 300 грн. у місяць (враховуються також усі необхідні матеріали), теоретичний курс – безкоштовний.

«Навчитися малювати може кожен. Однак завершення відбувається лише тоді, коли людина може створити власну ікону» – переконані організатори.

12615338_1029290337128228_3865025571015226741_o

Додамо, Школа українського іконопису “Десниця” створена для відродження традицій українського іконопису, його вивчення та продовження в сучасному українському мистецтві.