Львівська молодь запрошує на театралізовану хресну дорогу

У храмі святих Володимира і Ольги у п’ятницю, 22 квітня 2016 року, та у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у середу, 27 квітня, відбудеться театралізована хресна дорога. Організатори – молодіжний аматорський театр «На світанку» і хор та інструментальна група «Taize-Lviv» за підтримки Комісії у справах молоді ЛА УГКЦ.

У театралізованому дійстві «оживуть» тексти унікальної хресної дороги, подарованої патріархом Вартоломеєм для Папи Івана Павла II. Кожна деталь, кожен порух чи звук має своє особливе значення, щоби вповні відобразити усю глибину подій, які відбувалися понад 2000 років тому. Дія, музика та слово поєднані з молитвою Тезе, молитвою миру, під кожну стацію підібраний саме той кант, котрий, на думку організаторів, найбільш гармонійно відображає глибокі тексти молитви. Ця хресна дорога є відображенням усього людства у його піднесеннях та падіннях. Саме тут ми усі «стаємо співучасниками земного життя Ісуса. Його мука, Його смерть, Його переможне зішестя в ад – перед нами і в нас довершується».

Довідка:

«На світанку» – молодіжний аматорський театр. Виник із задуму створити виставу для волонтерського руху «Світло на Схід», щоби збирати кошти для наших військових. Сьогодні театр налічує близько десяти учасників. В лютому цього року молоді актори виступили у храмах Львова з виставою-розколядою «Майже ліс… на світанку».

Хор та інструментальна група «Taize-Lviv» був створений у 2014 році для музичного супроводу молитов Тезе. Починання львівської молоді підтримала Молодіжна комісія Львівської Архиєпархії УГКЦ, і вже з жовтня 2014 року хор є постійним співорганізатором щомісячних молитов Миру, які відбуваються в рамках «Паломництва довіри» у різних храмах Львова та околиць. Окрім основної діяльності, хор активно бере участь у музичних фестивалях, молодіжних прощах. Важливою подією в житті колективу була співорганізація Дня Довіри, в якому взяли участь близько тисячі паломників з різних країн. Більшість учасників хору – аматори, хоча у ньому є і професійні музиканти – студенти ЛДМУ ім. Станіслава Людкевича та ЛНМА ім. Миколи Лисенка (зокрема в інструментальній групі).