Львівська єпархія УПЦ проголосила 2016 рік – Роком пам’яті

323 грудня у Свято-Георгіївському кафедральному храмі Львова (вул. Короленка, 3) відбулися загальні збори духовенства Львівської єпархії Української Православної Церкви, які очолив Керуючий єпархією єпископ Львівський і Галицький Філарет. Під час зустрічі вирішили проголосити наступний 2016 рік – Роком пам’яті.

«Проблема розділення сьогодні, як і протягом минулих віків, тяжіє над нашим народом. Цей, не винесений із минулого урок, призвів до великої трагедії. У духовному плані ми можемо констатувати відсутність любові посеред людей, що призводить і до відсутності єдності духу, чим користуються провокатори, які не лише тішаться з пролитої крові на Сході України, а й сіють розбрат у суспільстві та множать релігійні чвари на території мирної України. Вихід з такого хаосу один – пам’ять про відповідальність кожного із нас перед Всевишнім за наші дії, перед нашими дітьми, яким ми будуємо майбутнє, та перед нашою, даною Богом, Україною. Пам’ять про те, що ворог роду людського, як сіяч, який колись посіяв розділення, сьогодні збирає плоди ненависті, люті і агресії по відношенню до своїх братів і сестер у Христі. Наша відповідь дияволу одна – наша любов до ближнього і прагнення попри все зберегти мир у власній душі і у стосунках з оточуючими» – йдеться у зверненні єпископа Львівського і Галицького Філарета з нагоди Року пам’яті.

ep_filaretЄпископ також заохочує пам’ятати подвиги наших героїв та не полишати сам-на-сам їхні родини. А тому радить настоятелям мобілізувати свої парафії, всім разом взяти під опіку сім’ї, які втратили годувальників чи синів і внуків та проявити приклад милосердя, любові, щоб показати, що пам’ять про їхні втрати жива у наших серцях. Також владика Філарет закликає продовжити підтримку парафіян, котрі знаходяться на лінії вогню та їхні сім’ї.

«Лише спільними зусиллями ми всі зможемо протистояти нинішнім скорботам, а наша пам’ять про славне і, водночас, трагічне минуле допоможе нашому народу впевнено дивитися у майбутнє, за умови, що воно буде продиктоване Моральним Законом Божим» – такими словами завершує своє послання єпископ Філарет.

Додамо, що під час зборів духовенства Львівської єпархії УПЦ було також вирішено запровадити щомісячну Божественну Літургію за мир у гарячих точках світу, де страждають християни та читання за цією Літургією молитви преподобного Силуана Афонського про мир у світі.

Повний текст звернення на сайті Львівської єпархії УПЦ