Львівському монастирю Святого Онуфрія виповнилося 500 років

23–24 червня 2018 року у львівському монастирі Святого Онуфрія відбулися святкування з нагоди храмового празника та відзначення 500-річчя монастиря.

Моління розпочалися Хресною дорогою на Високому замку. Опісля в монастирському храмі відбулася Вечірня з литією, яку очолив протоігумен провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ. Для почитання було виставлено мощі св. Онуфрія.

Продовжились святкування Божественною Літургією, яку очолив о. Корнилій Яремак, ЧСВВ. У гомілії єромонах розповів про історію Святоонуфріївського монастиря, а також про почитання св. Онуфрія і значення його подвижницького життя для сучасних християн. Цього ж дня відбувся Молебень до Христа Чоловіколюбця, суплікація та мирування.

У неділю, 24 червня, єромонахи та вірні зібралися, щоби прославити пам’ять св. Онуфрія у богослужінні Утрені, яку відслужив провінційний радник о. Сергій Крутовський, ЧСВВ.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський. Йому співслужили протоігумени: о. Йоан Школик, ЧСВВ, та о. Андрій Белеканич (Провінція св. Миколая), а також  настоятелі, єромонахи й інші запрошені пресвітери.

У гомілії владика Василь роздумував над вірою сотника з недільного Євангелія, святих українського народу, а особливо тих ченців-василіан, які у великій посвяті Богові віддали своє життя за Христову віру.

На завершення Літургії владика Василь уділив повний відпуст. Відтак лунало традиційне «Многоліття» та молитва за Україну «Боже, великий, єдиний».

Після суплікації архиєрей звершив велике водосвяття та посвятив пам’ятний хрест із нагоди 500-річчя монастиря Святого Онуфрія. На закінчення богослужіння присутніх окропили свяченою водою.

Свято продовжилось у Палаці культури ім. Гната Хоткевича. Там виступив молодіжний хор із храму Святого Онуфрія. Віце-ректор василіанського інституту (Брюховичі–Львів) представив презентацію про храм і 500-літню історію монастиря Святого Онуфрія. В ювілейних урочистостях також взяв участь аматорський театр «Алетея», який діє при луцькому монастирі. Волиняни показали виставу «Василіянин». Закінчилося свято спільною світлиною.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ