Львівський «Карітас» організував для дітей відпочинкову екскурсію в Розточчі

sl-6Львівський «Карітас», спільно з соціальними службами Личаківської районної адміністрації, нещодавно організував відпочинкову поїздку-екскурсію для 22 дітей шкільного віку з багатодітних малозабезпечених сімей, а також сімей загиблих учасників АТО і сімей вимушених переселенців.

Карітас Львова забезпечив транспорт, а Личаківська райадміністрація – харчування. Розпочалась поїздка із села Страдч на Яворівщині, де прочани помолились у церкві Успіння Пресвятої Богородиці XVIII ст., пройшли страдецькою Хресною дорогою, відвідали могили блаженних мучеників отця д-ра Миколая Конрада і дяка Володимира Прийми, які були замордовані енкаведистами у 1941 році. Діти також були у печерному монастирі, історія якого сягає ХІ століття.

Наступний етап поїздки – Івано-Франкове, селище міського типу Яворівського району Львівської області України, на південному заході Розточчя. Тут діти побували у музеї зброї, де представлені експонати Першої та Другої світової війни. Віталій Гавгун, який впродовж 35 років займався археологічними розкопками та збирав цю зброю, ознайомив гостей з історією воєнних подій, з активною участю воїнів Української Повстанської Армії у боротьбі за визволення. Окрім зброї, у музеї також представлені різні відзнаки, побутові речі, документи.

Дітей зустріли працівники Яворівського національного природного парку, розповіли про цей унікальний заповідник, про його природний ландшафт, флору і фауну, про історію парку. Діти пройшли екскурсією «Стежка Івана Франка», де показали свої знання творчого доробку письменника. Завершилась поїздка пікніком у селі Лелехівка. Волонтери Юник Наталя і Маргарита Дружиніна проводили з дітьми цікаві ігри.

«Сподіваюсь, такі спільні заходи у співпраці з соціальними службами Львова відбуватимуться і надалі. Наступна спільно організована поїздка планується наприкінці червня», – зазначив Віталій Герасимів, керівник проекту львівського Карітасу «Мобільна робота з молоддю в Україні».