Львівський єпископ УПЦ Філарет звершує паломництво до святинь Грузії

10З 11 червня, єпископ Львівський і Галицький Філарет звершує паломництво до святинь Грузії. Владика вже відвідав церкву Метехи, яка була збудована в XII столітті, Сіонський кафедральний храм Тбілісі, Базіліку Анчисхаті – храм Різдва Пресвятої Богородиці. Це найдавніша церковна будова в Тбілісі, що датується VI ст.

Ввечері того ж дня, єпископ Філарет молився за вечірнім Богослужінням у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м.Тбілісі.

А 12 червня, єпископ Філарет співслужив за Божественною літургією Святішому і Блаженнішому Католикосу-Патріарху всієї Грузії Іллі ІІ у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Тбілісі. Після Літургії владика мав зустріч з Патріархом, під час якої обговорили ситуацію в Україні та Церкві.

Крім того, владика відвідав Мцхету – місто, яке до V століття було столицею Іберії, жіночий монастир Самтавро (XI ст.), де знаходиться келія святої Ніни, могили царя Міріана і цариці Нани, мощі преподобного Гавриїла (Ургебадзе) і чудотворна ікона «Самтаврійская Богородиця», а також Шио-Мгвімский монастир заснований у VI ст. одним з ассирійських отців.

За матеріалами: upc.lviv.ua