Медики з різних областей України прибули до Зарваниці на V Всеукраїнську професійну прощу

q410 червня відбулася V Всеукраїнська професійна проща медичних працівників до Зарваниці. Кілька сотень лікарів, медичних сестер, фельдшерів, керівників медичних закладів взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії та отримали благословення від Єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського Теодора (Мартинюка).

До Зарваниці зокрема прибули голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, начальник управління охорони здоров`я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук, начальник управління охорони здоров`я Тернопільської міської ради Ростислав Левчук, ректор Тернопільського медичного університету ім. Горбачевського Михайло Корда, заступник директора департаменту охорони здоров`я Івано-Франківської ОДА Микола Стовбан.

«Сьогодні складаємо подяку Господу Богу за служіння з серця, – зазначив Владика Теодор. – Служіння, яке дозволяє пацієнту встати на ноги тілесно і духовно. Сьогодні молитва скерована до Господа через посередництво Пресвятої Богородиці за всіх працівників – лікарів, медсестер, санітарок, студентів медичних закладів. Щоб Господь давав вам здоров`я, щоб у тих ситуаціях, коли ви, як медики скажете: «Я є тут безсилий», –  Господь давав силу. Ця молитва є за ваші сім`ї і родини, коли ви їх залишаєте, бо йдете на чергування, чи операцію, за всіх ваших хворих, щоб вони ніколи не виходили з лікарні сумні, чи розчаровані. Кожного пацієнта обдаровуйте своїм служінням у любові».

«Традиційно медики приїжджають у Зарваницю напередодні професійного свята, яке відзначається у третю неділю червня, – наголосив Віктор Овчарук. – Дякую владиці Теодору, який очолив Літургію, усім, хто долучився до спільної молитви. Професія медика шляхетна та гуманна, а водночас і дуже відповідальна та нелегка, адже йдеться про здоров’я та життя людей. Перебуваючи у Зарваниці, кожен набирається духовної наснаги, сили та благодаті для подальшої роботи».

Після освячення води прочани молилися за душі усопших та невинно вбитих медичних працівників, пройшли Хресною дорогою. Відтак відбулася хода до чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої та Молебень до Пресвятої Богородиці.

Джерело: Католицький Оглядач