«Єврейські дні у Ратуші» тривають. Цього тижня: міфи про євреїв, Майєр Балабан і дискусія про львівську мультикультурність

jewish_2807-e1438002990386У Львові триває освітня програма «Єврейські дні у Ратуші», одним зі завдань якої організатори називають актуалізацію теми спільної відповідальності за єврейську спадщину. Сьогодні, 30 липня 2015 року, у ресторані «Ратуша» відбудеться лекція Наталії Алексюн про дослідника єврейського кварталу у Львові Майєра Балабана, а вже завтра велика дискусія про мультикультурний Львів за участі Ірини Старовойт, Віталія Портнікова, Анни Сусак-Чеботарьової та Романа Голика. Початок усіх подій — о 18:30. Вхід — вільний!

Лекція Наталії Алексюн «Пройдися зі мною…»: Майєр Балабан та історія єврейського кварталу у Львові» розкаже про уродженця Львова Майєра Балабана (1877-1942), який був засновником сучасної польської єврейської історіографії. У 1904 році Майєр Балабан захистив докторську дисертацію про життя євреїв у Львові в XVI-XVII століттях і продовжував активно публікувати власні праці з історії єврейських організацій та общин в Галичині. Крім цього, він докладно вивчав історію істориків у Львові до і після Першої світової війни. Протягом цієї лекції ми поговоримо про його життя у контексті локальної історії євреїв у Львові зокрема та на Галичині загалом.

А у п’ятницю перший тиждень «Єврейських днів у Ратуші» завершить дискусія «Львів мультикультурний: уявний, бажаний, проблемний?» Львів, у якому ще півстоліття тому мешкало більше 100 000 євреїв, до сьогодні кардинально змінив своє етнічне та культурне обличчя. Знищуючи персоналій та спільноти, окупаційні режими на спорожнілому місці культивували стереотипи та міфи щодо різних «незручних» груп. Серед них — єврейське населення Львова. Які упередження та відверті вигадки досі живляться у найбільш східному місті західної цивілізації? Хто несе за них відповідальність? У який спосіб їх можна подолати?

Про це дискутуватимуть літературознавець Ірина Старовойт, історик Роман Голик, соціолог Анна Сусак-Чеботарьова та журналіст Віталій Портніков. Модеруватиме – культуролог Зоряна Рибчинська.

11755712_908342032537504_6840987366025750549_n

Додамо, що вчора уже відбулася лекція «Міти і поза мітами: євреї в Україні» професора Йоханана Петровського-Штерна про євреїв в Україні.

Детально з програмою заходів знайомтеся на сторінці у Facebook: www.facebook.com/events/402774699906134/

Організатори: Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ, управління охорони історичного середовища та управління культури Львівської міської ради, Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед Ар’є». Проект втілюється під патронатом Почесного консульства держави Ізраїль у Львові.

Контакти: Володимир Бєглов, тел. +380937048174/ beglov@gmail.com / fb.com/volodymyrbeglov

За матеріалами: city-adm.lviv.ua