Міносвіти «наважилось» визнати 15 дипломів українських богословів

1474447963_0У Міносвіти відбулися чергові засідання комісій з державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами.

Комісія МОН з державного визнання документів про вищу духовну освіту визнала дипломи 15 випускників православних, греко-католицьких і протестантських вищих духовних навчальних закладів.

Під головуванням заступника голови Комісії Юрія Решетнікова члени Комісії також ухвалили низку протокольних рішень стосовно критеріїв визнання документів про вищу духовну освіту.

Крім цього, Комісія МОН з державного визнання наукових ступенів та вчених звань визнала 3 дипломи кандидата богословських наук, виданих різними духовними навчальними закладами, а також 1 документ про присвоєння вченого звання доцента, виданого Київською православною богословською академією УПЦ КП. Засідання пройшло під головуванням директора Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН Андрія Шевцова.

Обидві Комісії засідали разом 20 вересня та розподілили між своїми членами ще не розглянуті справи власників документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, отримані у вищих духовних навчальних закладах, для підготовки відповідних висновків. Наступні засідання Комісій МОН заплановано на 25 жовтня.

Як повідомлялось, Кабінет Міністрів України постановою від 19.08.2015 року №652 затвердив Порядок державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами. Після чого у липні 2016 року Міносвіти утворило Комісію з державного визнання документів про вищу духовну освіту та затвердило склад Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання. Закон України «Про вищу освіту» № 1556-VII, прийнятий у липні 2014 року у новій редакції, передбачає виділення «Богослов’я» в окрему галузь знань та можливість проходження вищим духовним навчальним закладом процедури ліцензування та акредитації освітньої програми за спеціальністю «Богослов’я», створення та діяльності аспірантури, докторантури, спеціалізованої вченої ради за галуззю знань «Богослов’я».

За матеріалами: «Релігія в Україні».