“Молімося за те, щоб ми завжди були возз’єднані Христом”, – Глава УГКЦ у Страдчі

Бути людиною, сповідувати християнство, відрікаючись від усякого зла, та бути носіями єдності — ці три важливі істини, до яких закликають нас, сучасних українських вірян, кров наших мучеників. Адже саме ці якості допоможуть кожному вірному бути громадянином Неба.

На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у вівторок, 26 червня 2018 року, у своїй проповіді до вірних під час Архиєрейської Божественної Літургії в рамках Всеукраїнської прощі до с. Страдч (Львівська обл.).

«У сьогоднішньому євангельському читанні євангелист Матей благовістує нам Ісуса Христа як єдиного й сильного, а також справжнього визволителя людини. Ми чуємо, як Спаситель виганяє диявола, а Святий Дух перемагає духа злоби, ненависті та нечистоти. Ми бачимо те, як Ісус Христос об’являє себе, як того, хто збирає розсіяних, оздоровлює хворих, об’єднує поділених, — що є знаком (символом) приходу до нас у силі і славі Небесного Царства», — такими словами звернувся на початку своєї проповіді до присутніх Предстоятель УГКЦ.

На його думку, можливо, саме зараз людина потребує знати, хто є її справжнім визволителем. Вона шукає звільнення від усього, що її пригнічує та нищить.

За словами Предстоятеля УГКЦ,  прочани на Страдецькій горі пережили унікальний досвід єдиного і сильного… Адже тут спочивають свідки віри та перемоги Ісуса Христа. Вони є свідками єдності, яку ми зараз шукаємо в церковному, національному і державному житті. Ба більше, вони цю єдність запечатали своєю кров’ю. Він вважає, що бути людиною — означає відкинути ненависть і зло.

Як зауважив Блаженніший Святослав, інша річ, яку зараз вчить нас голос крові наших мучеників, — це те, що ми є християнами, які відреклися від зла. А наступний важливий елемент, до якого вони закликають, — бути носіями єдності.

«У цій прощі молімося за наш український народ, за нашу державу, за мир в Україні. Молімося за те, щоб ми завжди були Христові, щоб ми завжди були возз’єднані з Ним, щоб ми з Ісусом вміли збирати усіх дітей України в одне і єдине Христове стадо під проводом одного і єдиного Пастиря», — закликає очільник греко-католиків.

На його думку, важливо, щоб ми відчули себе не тільки громадянами своєї держави, а й Неба.

За матеріалами: “Католицький Оглядач”