Молитва дає сили на цілий день. Поради доброї молитви від єрм. Юстина (Бойка)

Важко молитись – напишіть те, що хочете сказати Богові, на папері

Часом буває, що нас переповнюють негативні емоції. У такі моменти є ризик, що молитва може перетворитись на щось, що ти б ніколи не хотів розказати Богові.

У моєму житті був час, коли через сильні переживання мені було важко молитись.

Найпершим кроком у такій ситуації  має бути усвідомлення, що стан озлоблення –  це поразка: як духовна, так і фізична. Я зрозумів, що доброї молитви не виходить і вирішив спробувати її написати. Переписав раз, потім двічі, тричі… Ту молитву я переписував шість разів. Але саме вона принесла неймовірний результат – духовне зцілення.

Спробуйте знайти свій час для розмови із Богом.

Ціль монашого життя сьогодні не змінилась, але змінились умови. Я часом маю одну дилему, стосується вона спілкування: суть монастиря полягає в тому, що ми відокремлюємося від інших аби краще зосередитись на своєму духовному житті – на молитві і служінні. У сучасному світі можна відокремитися фізично, а от інформаційно – трохи важче, і це впливає на молитву. Тому потрібно іноді вишукувати миті тиші, щоб порозмовляти із Творцем. У мене – це ранок. Така вранішня молитва дає сили на цілий день.

Правило молитви – це правило твоєї віри

Ти молишся так, як віриш. І віриш так, як молишся.

Молитва спільноти не піде людині на користь, якщо у неї немає власного контакту з Богом

Ми можемо ходити на Літургію в неділю. Можемо ”відбути” її і повернутися додому такими ж.  Але вона не наблизить нас до Бога, якщо ми не зустрілись з Ним у цей час.

У мене був колись такий досвід: я приходив на вранішні молитви в монастирі на 10 хвилин раніше і молився. Але ця моя молитва була дуже поверхневою: додатковий час проходив у постійних здогадках “Чому ж іще тих братів немає?” або ”Цікаво, хто з них сьогодні проспав?”.

Коли ти молишся по-справжньому, коли насправді зустрічаєшся із Богом – такі дрібниці більше не привертають твою увагу.

Як навчитись справжньої молитви?

Хорошим початком може стати читання Псалмів, адже  вони є  особливим виявом стосунків із Богом: кожен Псалом є сукупністю живих почуттів і переживань, що виливаються у щиру молитву. Псалми бувають різні і залежать від характеру такої молитви.

Але це не є обов’язкове правило. Тому якщо Вас згіршує той чи інший Псалом – не моліться його.

Я маю вервичку і дуже її люблю

Кожен із нас має свій смак, правда ж? Те саме можна сказати і про характер і про ритм життя і … про молитву. Тому я б радив кожному зрозуміти для себе, яка з молитов промовляє до вас більше і дає сили та відчуття Батьківської Любові. Звичайно є різні варіанти: Вервиця до Матері Божої, чотки, вранішні і вечірні молитви. Бачив колись також гарний приклад, коли в офісі працівники слухали Святе Письмо в аудіозаписі.

Кожна молитва передбачає стояння  перед Богом

Це те, що їх об’єднує. Тому щоразу, коли вам важко зосередитися і в голові крутиться неймовірна кількість думок,  просто згадайте, що саме зараз і саме тут ви стоїте перед Богом.  То що ви хочете Йому сказати?

 

Джерело: https://dyvensvit.org