«Молитва до Мирополита. Софія» відкриває двері палацу Шептицьких для львів’ян

Мистецька колекція «Софія» в рамках проекту «Молитва до митрополита» переїхала в колишній маєток Леона і Ядвіги Шептицьких за адресою: вул. Зелена, 24 у Львові. Упродовж червня – серпня в маєтку родини Шептицьких відбувається низка подій, що мають на меті розкрити невідомі сторінки історії роду.

Про це повідомляє організатор заходу Олена Білоус.

Але повернемося сторінками книжки Івана Матковського «Блаженний священномученик Климентій Шептицький» трошки у минуле.
«Зокрема цікаво дізнатися, що саме тут брати Шептицькі у 1923 році приймали апостольського візитатора Джованні Дженоккі .Палац на Зеленій став також школою для молодих монахів студитів, які навчалися тут куховарству, садівництву і господарському ремеслу, зазначає автор книни д-р Іван Матковський .

Вже з 2 липня започатковані ряд лекцій, які розкриватимуть постаті Шептицьких крізь мистецтво, і вдивляючись в мистецькі твори ми будемо говорити про імена і творчу долю художників проекту.
То ж запрошуємо кожного упродовж місяців літа у мєток родини Шептицьких, для розкриття невідомих сторінок історії і прослави цього славного роду.


11 липня зацікавлених запрошують пройтися сторінками журналу АртКлас і відкрити для себе постать Митрополита Андрея у долі українських художників. Лектор автор 5ти томника “Мойсей українського духа” Ольга Михайлюк.
15 липня у понеділок, на поетичний вечір вас запрошує філософ нашого часу і викладач латини, український перекладач, письменник, науковець. Андрій Содомора.

16 липня до нас на зустріч завітає заслужений діяч мистецтв України, генеральний директор національного музею у Львові ім Андрея Шептицького п Ігор Кожан . Він розкаже про створення музею, його минуле і сучасність..

17 липня, о 17 “Тюремний та пересильний період архімандрита Климентія Шептицького в світлі архівних документів Вододимирської тюрми” читає Руслана Бубряк

22 липня о 17 запрошують на зустріч з головним героєм фільму «Поводир» Антоном Гріном, який є внуком художника Богдана Сороки, який зіграє цього вечора для всіх нас музичну програму на саксофоні. Цього вечора також соло на скрипці виконає Соломія Сорока. Вона є професором скрипки в Ґошенському університеті, що в штаті Індіана, а також викладає на Шлернському міжнародному фестивалі в Італії та в квартетній програмі Чарльза Кастельмана в США.
23 липня о 17 год дослідниця і перекладач листів з французької мови графині Софії з Фредрів Шептицької п Богданна Мончак розповість нам досвід перекладу, особисті переживання, та вплив на своє життя цих листів. Цього вечора також присутні почують пані Ореславу Хомик, голову Союзу Українок України, яка запрезентує разом з молодими дослідницями Юлією Шевик і Олею Галай багатолітню працю з молоддю у багатьох регіонах України, з дослідження життя і діяльності митрополита Андрея Шептицького.

Також до середини серпня ще заплановані зустрічі з д-ром Іваном Матковським, о Андрієм Стадницьким ( парохом с Прилбичі, родиннм селом родини Шептицьких) п Наталею Звольською , М. Гупало та іншими лекторами.
Запрошуємо

Львівська науково- педагогічна бібліотека, Зелена 24, початок всіх лекцій о 17 годині

У публікації використано матеріали http://leopolis.news