Молитва до Розп’ятого Спаса Ісуса Христа в чудотворній Іконі із Зарваниці

З 14 по 21 березня 2021 року у храмі св. мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії  (вул. Віри,Надії, Любові, 10 м. Львів) перебуватиме чудотворна ікона Розп’яття Спасителя із Зарваниці, коронована Папою Франциском. Помолитися біля ікони віряни зможуть з 8 ранку до 8 вечора щоденно.

Пропонуємо до Вашої уваги, молитву перед цією іконою.

Молитва до Розп’ятого Спаса Ісуса Христа в чудотворній Іконі в Зарваниці

(Уложена Митрополитом Атаназієм Шептицьким в р. 1742)

О Пресолодкий Іcyce Спасителю мій!

Ти зійшов з неба на землю, із Вітцівських ніздр в утробу Пречистої Діви; прийняв чоловічество й поніс всі труди й терпіння на те, щоб мене прийняти знова до неба, з котрого разом з праотцями через неповздержність я був вигнаний. Ти свойого життя не пожалував, щоби мене через гріх помершого оживотворити. Ти зістав до хреста прикований й дозволив на йому бути в гору піднесений, щоб я побачив, як ти є добрим, милосердним й милостивим. Ти приклонив Твою Божественну голову, щоби мене уцілувати; розпростер свої всемогучі руки, щоби мене до Твойого Серця, розжареного любов’ю притягнути.

І що ж я на це? О темното, о злобо моя! Я не доглянув лише Твоєї любови до мене, не прийшов, не прив’язався до Тебе. Я полюбив радше дочасну красу цього світа, як Тебе, невисказане, безконечне добро. Отже сьогодні, коли споглядаю на Тебе, пізнаю й себе. Тебе як благого, милосердного й себе окаянного. А це увидівши, обминає мене страх, припадаю до Божественних Твоїх стіп і з каючимся Давидом кличу: «Помилуй мя Боже по великій милості Твоєй і по множеству щедрот Твоїх, очисти беззаконія моя». О всемилостивий Ісyce! Ти зволив приходячим ту і посіщаючим Тебе в цій святій Іконі, темним прозріти: просвіти й мене світлом Твоєї ласки, щоби м міг пізнати всі мої гріхи. Ти сотворив єси німим уста: дай і мені, онімівшому соромом і злобою, щоби м совершенно сокрушенним серцем виповів всі мої гріхи. Ти очистив прокажених на тілі: очисти ж і мою душу, споганену болотом гріха.

О Іcyce, бездно любови! Вислухай благання Свойого слуги, котрого ні сріблом ні золотом, лише Своєю неоціненною найсвятійшою Кровію викупив єси. Вислухай мене, кличу зі зітханням, і не відверни від мене Свойого лиця, щоби знова ворог моєї душі з наругою не сказав мені:

— Отсе укріпився на йому.

Дай мені тут на землі Тебе в серці, в умі і в устах всегда мати; а потім жити з Тобою в Небесному царстві в безконечні віки віків, амінь.