Мощі Блаженної Йосафати виставили до почитання з нагоди 150-ліття від її Дня Народження

Сьогодні УГКЦ вшановує пам’ять першої настоятельки Згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії – блаженної Йосафати Гордашевської.

З цієї нагоди у  каплиці Провінційного Дому Сестер Служебниць, що на вул. Пасічній, 8  відбулися Молебні, було виставлено до почитання мощі Блаженної Йосафати. 

Також сестри  організували благодійний вуличний ярмарок за участі  організації “Лярш Ковчег”.

“Рівно 150 років Блаженна Йосафата з’явилася на світ. Сьогодні особливий ювілейний день, ювілейний рік. Мощі до почитання з нагоди Дня Народження Блаженної ми виставляємо щороку. Натомість цього разу також вирішили зробити акцент на  тому, що робила Блаженна Йосафата, на її служінні, яке сьогодні називаємо соціальним служінням. Організували “Маленький благодійний ярмарок”. Це нагода привернути увагу до тих потреб, які ми зустрічаємо у межах нашої соціальної місії зокрема, а також інших спільнот, наших знайомих. Тут представлено і ручні роботи спільноти “Лярш Ковчег”. Також представлено вироби самих сестер.  Ми хочемо, щоб цей ярмарок був продовженням зустрічі між людьми”, – підкреслила с. Андрея (Якимець)  Сестра Служебниця, настоятелька Дому Сестер Служебниць на вул. Пасічній.

Також сестра додала, що сьогоднішні події мають 3 головні елементи. Це молитовний, перед мощами. Другий – це зустріч людей, які прийшли на це свято, частування, Агапе. І третій елемент – це пожертва, внесок у справу потребуючих. Адже Блаженна Йосафата є знаком прояву милосердя, прояву зусилля, добра як вибір.

Сестра Андрея також повідомила, що у першу чергу кошти з ярмарку підуть на “Лярш”. Ті фінанси, які залучать завдяки продажу виробів самих сестер, скерують на їхні соціальні проекти.

“Ми були на Луганщині місяць тому, відвідували ці терени власне з мощами Блаженної Йосафати. Велику потребу там мають цивільні. У маленьких населених пунктах просто біда, люди полишені увагою. У них є певне відчуття непотрібності, їхні діти потребують уваги і навчання. Ми хочемо зібрати ці кошти для потреб дітей у  Луганській області, які знаходяться у найближчому розташуванні лінії розмежування”, – наголосила с. Андрея.

 

Додамо, що сьогодні до ярмарку активно долучилося школярство, вчителі, а також  звичайні львів’яни, які довідалися про подію. Це свідчить, що постать Блаженної Йосафати надзвичайно актуальна сьогодні.

 

“Напевно, для кожної Служебниці Блаженна Йосафата є зразком і ідеалом. Ми можемо втрачати ентузіазм, втрачати багато чого. Йосафата – це та людина, яка у своєму житті не керувалася якимись імпульсами, це була глибока людина з вірою у те, що вона робить. Це автентична духовність з вразливістю на потреби іншої людини. З глибоким особистим досвідом Бога, який спонукав любити інших. Це приклад вірності і мужності. Сьогодні день духовного переживання її постаті, людини, яка жила у дуже непростих реаліях і змогла сповнити місію, яку відчувала. Це була справді велика людина і у історії нашої Церкви зокрема. Ця вірність Йосафати, що вона витримала до кінця і була живою, автентичною, вірною, завдяки їй я маю місце служіння у  Церкві. Я ніде більше не хотіла бути.Якби не було Служебниць, не думаю, що я би була щаслива деінде”, – розповіла с. Андрея.