“Ми маємо будувати своє життя на християнських чеснотах” – владика Філарет

DSC_0036У четвер, 2 квітня, у каплиці Львівської міської ради відбулася п’ята завершальна зустріч з духівниками міста під час Великого посту. Цього разу гостем був владика Філарет (Кучеров), єпископ Львівський і Галицький УПЦ.

Учасники зустрічі разом із владикою роздумували над темою: «Хресний шлях, страждання, смерть і воскресіння Спасителя у житті християнина». А також обговорили питання виховання дітей, стосунків між подружжям та як зуміти належно зустріти радісне свято Воскресіння у такий складний для України час, коли страждання і смерть нагадують про себе щодня.

Духівник розпочав свою розповідь з проблеми віри у сучасному суспільстві. Адже коли наслідування Бога відбувається без проблем, то людина залюбки буде йти за ним, однак, коли у її житті з’являються проблеми – це стає для неї бар’єром на шляху до Ісуса Христа. Проте владика наголошує, що саме завдяки стражданням ми можемо наблизити себе до Бога.

DSC_0037“За всіма випробуваннями позаду нас стоїть Христос, який взяв це все на себе, який сьогодні нам допомагає слідувати шляхом не страждань, але випробувань, які посилає нам Господь. Це також шлях спокус, з якими ми маємо боротись у своєму житті. Але основні страждання і випробування нашого життя взяв на себе Христос, який допомагає нам сьогодні жити ” – говорить владика Філарет.

Великий піст, є тією нагодою аби очиститись від внутрішніх переживань, що ведуть до пустоти та наблизити себе до Бога.

«Любов, милосердя, терпіння, смиренність є важливими у нашому житті і саме на основі цих християнських чеснот маємо будувати своє життя» – переконаний владика Філарет.

Особливу увагу у своєму виступі владика приділив соціальним працівникам, котрі не зі слів знають про людські страждання, адже і сам є одним із них.

“Майже всі роки свого священства, я був служителем – капеланом, та колись очолював соціальну місію допомоги дітям. Сьогодні я очолюю департамент з питань охорони здоров’я. Я завжди був у лікарнях, дитячих будинках і бачив ці страждання… Про лікарів і соціальних працівників завжди кажу, що вони не працюють, а служать як ми -священики. Ви знаєте, що таке страждання, біль сльози, та знаєте, як позбавити людину від них” – нагалошує єпископ Львівський та Галицький УПЦ.

Також владика поділився своїми настановами щодо сімейного життя та думками щодо ситуації в країні загалом. Духівник висловив сподівання, що скоро все закінчиться і українці зможуть винести для себе цінний досвід.

Насамкінець владика Філарет роздав гостям зустрічі “Пасхальне послання” та побажав усім миру та спокою, як у державі так і у самих серцях людей.

“Я хотів би побажати, щоб радість воскресіння все-таки торкнулася нашого серця. Щоб ми могли усміхнутися і порадіти, що на сході закінчилася війна, а найголовніше набули радість внутрішню через те, що Христос Воскрес” – сказав владика Філарет.

Вікторія Булат

Фото: Валентина Євтушок