«Ми наче одна велика родина» – Ганна Пилиповська, регент хору храму св. ап. Петра і Павла

11105685_917385918283639_1972323256_oСпів звеличує Бога, допомагає відчути Його, доторкнутися до небес, а також має силу зцілювати людську душу. Тому українці не уявляють літургії без хорового співу, який допомагає доносити Божу мудрість і благодать до людських сердець. Ми оцінюємо роль хорових колективів у житті Церкви, тому продовжуємо серію публікацій про них. Цього разу познайомимо вас з колективом храму св. ап. Петра і Павла Української Автокефальної Православної Церкви.

Хор налічує 23 постійних виконавці, які щонеділі співають літургію у храмі, а також беруть участь у різних фестивалях, таких як «Прощання з колядою», «Великодні дзвони», «Ой на Івана» та інші. «У нас практично немає плинності кадрів,- розповідає регент хору Ганна Пилиповська, – нові люди приходять і, як правило, залишаються з нами. Співати у хорі виявляють бажання як молодь, так і люди старшого віку, і не обов’язково з професійною музичною освітою, а є й ті, які не вміють читати ноти, але добре «ловлять» їх на слух».

10544660_713536355385146_7026534438969501795_nКерує колективом вже чотири роки Ганна Пилиповська. Самостійно підбирає репертуар, щоб хористи могли його виконати якнайкраще, а головне – найточніше донести Божу велич парафіянам. Тому колектив виконує твори закордонних і українських класиків церковного співу, а також твори написані патріархом Димитрієм, який був першим регентом хору, а саме: «Херувимська», коляди «Зоря любові», «Тому дві тисячі літ». Невдовзі колектив буде вивчати ще такі твори патріарха як: «Молитва князя Володимира», «Похвала митрополита Ілларіона», «Благословенная давно», «Дума про апостола Андрея». У грудні 2014 року хоровий колектив записав 2 диски: духовні твори «Молимось Тобі, Боже наш» і «Літургію Іоана Золотоустого» .

Добре підібраний репертуар і професійний регент не є запорукою успіху хору, адже на виконання хористів, особливо у церковному співі, великий вплив мають стосунки в колективі і атмосфера, яка там панує, адже вона передається слухачам. Саме позитивною, здоровою та натхненною атмосферою може похвалитися цей колектив.

«Ми наче одна велика родина, – розповідає пані Ганна, – у нас немає різниці, що хтось кращий, а хтось гірший. Ми усі одного рівня, один в одного навчаємося, один до одного тягнемося у професійному виконанні. У колективі немає підводних течій, панує демократія – хто що думає, то й може безперешкодно висловити. Інколи буває, що вони мене виправляють, радять як краще виконати ту чи іншу композицію. Коли вони мають рацію, то я погоджуюся і визнаю свою помилку».

11117589_917384421617122_736053235_nПитання, яке цікавить багатьох – чому люди готові безкоштовно тратити свій час і віддавати частинку себе парафіяльному храмові – ми поставили регенту хору. Натомість отримали таку відповідь: «Хористи працюють для себе, взамін вони отримують душевну насолоду. Вони часто кажуть, що спів під час літургії дає їм можливість відчути Божу благодать. Той, хто має тягар на серці, після служби відчуває полегшення; хто не може знайти вирішення своїх проблем, знаходять правильні рішення. Спів під час Служби Божої має дуже сильну дію – зцілювальну». А пані Ганна відчуває вдячність Богові за своє життя і керується постулатом – «Роби для Бога все, що можеш, а він тобі дасть, все що тобі треба». «Адже Бог дав мені голос, талант, маю музичну освіту, і переді мною постало питання – а що я дала Богові? Тому я вирішила усі свої знання і уміння використовувати для служіння Богові», – зізнається Ганна Пилиповська.

І наостанок Ганна Пилиповська ділиться з читачами «Духовної величі Львова» своїми секретами успіху керування хоровим колективом: «Головне – не здаватися. Часто після роботи буває перевтома, особливо колиставиш високі планки перед колективом, але не потрібно втрачати ентузіазму, бо це нелегка робота. Найважливіше в колективі – це сформувати здорову атмосферу. Для цього потрібно іти на контакт з людьми, не ставити себе вище за хористів, простіше відноситися до людей.11068056_853697418035705_4361213389252607371_o Тоді вони віддадуть тобі в десятки разів більше, ніж ти від них вимагаєш. А при підборі репертуару завжди потрібно враховувати можливості колективу, а не власні амбіції».

Зазначимо, що репетиції проводять щосереди о 19.00 годині. Тому, усі, хто бажає долучитися до цього хорового колективу, має таку можливість. Ганна Пилиповська буде рада прийняти вас у свою велику дружню сім’ю.

Довідка:

Хоровий колектив храму св. ап. Петра і Павла Української автокефальної православної церкви заснував отець Володимир Ярема (з 1993 року Патріарх Київський і всієї України Димитрій) в 1986 році, він був і першим регентом хору. У 1988 році цей колектив співав під час святкування річниці Хрещення Русі і налічував 80 хористів.

Ганна Пилиповська прийшла в хор у 2008 році і співала партії сопрано, а через 3 роки їй запропонували вільне місце регента хору. І з цього часу вона керує колективом.

Ірина Мудра