“Ми страждаємо разом з мужнім українським народом”: Вселенський Патріарх у Великодньому посланні

Християнське вітання «Христос Воскрес!» цьогоріч лунатиме поряд із жахливим звуком зброї, жахливими криками невинних жертв військової агресії в Україні та тяжким становищем біженців, серед яких є багато невинних дітей.

Про це сказав Вселенський Патріарх Варфоломій у своєму Пасхальному посланні,  наголошуючи, що для християн неприпустимо мовчати, коли знищують людську гідність. Про це інформує “Релігійна правда”

Згадуючи про війну в Україні, Варфоломій наголосив, що його “засмучують насильство, соціальна несправедливість та порушення прав людини в наш час”.

«Христос Воскрес!» сьогодні лунає поряд із жахливим звуком зброї, жахливими криками невинних жертв військової агресії та тяжким становищем біженців, серед яких є багато невинних дітей. Усі ці проблеми я бачив на власні очі під час нещодавнього візиту до Польщі, куди втекла переважна більшість українських біженців. Ми стоїмо і страждаємо поруч із боголюбивим і мужнім народом України, що несе тяжкий хрест. Ми молимося за  мир і справедливість, а також за всіх тих, хто цього позбавлений. Для нас, християн, неможливо уявити мовчання перед знищенням людської гідності. Разом із жертвами військового конфлікту «найбільшою жертвою» війни є людство, яке не зуміло викорінити війну протягом своєї тривалої історії. Війна не тільки не вирішує проблеми; це фактично створює нові і складніші проблеми. Воно сіє розкол і ненависть; це посилює розбрат між народами. Ми твердо віримо, що людство здатне жити без війни та насильства”, – йдеться в посланні.

Патріарх також наголосив, що Церква «шанує мучеників за мир як свідків сили любові, доброти творіння».

Джерело: “Релігійна правда”