Миколайко & CO: як зробити так, щоб Миколай нами пишався

skorobogataКожного року в зимовий період нас очікує низка прекрасних позитивних свят, які задають настрою на весь наступний рік. Серед цих свят, безумовно, одним з найбільш важливих є свято Святого Миколая. Проте ми часом забуваємо, що головною метою цього свята є можливість подарувати радість своєму ближньому.

            Постать Святого Миколая є яскравим прикладом людської жертовності – риси, яку має мати християнин (та й не тільки християнин).  Будучи дитиною, я завжди очікувала цього свята, бо це означало подарунки (нові іграшки, солодощі, мандаринки). Чим старшою я ставала, тим більше у мене змінювалось розуміння цього дня. Тепер, коли я стала дорослою (або принаймні так вважають мої батьки) для мене це свято –  можливість дарувати й ділитися. Я все менше очікую подарунка, але все більше хочу в цей день віддавати: затіяла таємного Миколайка в своїй університетські групі, беру листи від сиріт, готую маленькі гостинці своїм друзям та колегам. Бо свято Миколая – це про милосердя й радість.

            Нещодавно в мережі Facebook мені на очі натрапила публікація в однієї знайомої з закликом писати коментарі під її постом й тим самим долучатися до несподіваного флешмобу. «Напиши коментар під цим постом і подаруй гостинець тому, хто прокоментував цей пост перед тобою», – йшлось у записі. Флешмоб покликаний об’єднувати, знайомити між собою й створювати дружні контакти між різноманітними людьми. Авторка флешмобу львівська журналістка Ірина Скоробогата поділилась зі мною звідки їй прийшла ця ідея й чому вона вирішила розпочати таку цікаву діяльність:

«Ідея виникла після того, як знайома журналістка запросила мене на радіоефір присвячений дню Святого Миколая. Я розмірковувала про те, над якими аспектами життя, служіння Святого угодника Божого варто порозважати зі слухачами, щоб свято не асоціювалося лише із солодощами, мандаринами та посиденьками у ресторані. Я запитала себе, як потрібно відзначити цей день, що святий Миколай нами пишався? І звичайно ж відповідь була: подарувати щось ближньому, щоб порадувати, розрадити, дати відчуття потрібності та згадати прості радості дитинства. Написала у себе на стіні пост, щоб кожен хто його прокоментує презентував гостинець попередній людині, яка це зробила. Уже зголосилося кілька десятків людей, думаю, що до самого свята їх буде в кілька раз більше. Насправді це цікаво й весело, збільшить шанси на зустрічі людей вживу, а не лише спілкування у соц. мережах. А також, можна буде завести приятелів і з інших міст».

Долучитися до святкового флешмобу та відчути себе помічником святого Миколая можна написавши відповідний пост нас своїй сторінці у мережі Facebook:

«Напиши коментар під постом і подаруй гостинець тому, хто прокоментував цей пост перед тобою! (Якщо людина не з твого міста – надішли подарунок поштою; якщо це твій сусід, то приділи півгодини на зустріч). Бюджет гостинця до 100 грн!
Знайомтеся, створюйте ділові та дружні контакти! Пам’ятайте, що Божий угодник Миколай, передусім , хотів порадувати радість ближньому!».

Давайте разом наповнювати світ добром та радістю!

Ольга-Марія Гнип