Митрополит Димитрій: «Церква – організація державотворча»

22 грудня 2016 року в Залі засідань Львівського єпархіального управління відбулася чергова лекція в рамках Львівських братських студій, що діють при Покровському кафедральному соборі м. Львова.

Лекція була присвячена 150-річчю від дня народження визначного українського вченого, історика, археолога, літературознавця, соціолога, публіциста, письменника, організатора української науки, громадсько-політичного і державного діяча, засновника Української Народної Республіки професора – Михайла Сергійовича Грушевського.

Лектором виступив Високопреосвященний Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій.

Окрім цього, другим запрошеним лектором був проректор Львівської православної богословської академії протоієрей Михаїл Сивак.

Митрополит Димитрій ознайомив усіх присутніх із життям українського історика, громадського та політичного діяча, автора понад 2 тис. наукових праць, М.С. Грушевського, а також у своїй лекції коротко і по суті розповів про дитинство та юність малого Михайла, його навчання та львівський період, повернення до Києва та діяльність у Центральній Раді, еміграцію та академічну працю, останні роки життя та поховання.

Декілька тез з лекції:

“Церква – організація державотворча” –

“У старому обувії не збирайтесь йти будувати країну”

“Грушевський мав таку сильну віру, що думав над чернецтвом”

“Про свої пориви душі, переживання, сповіді писав у своєму “щоденнику”.

У другій половині зустрічі традиційно її учасники мали змогу поставити питання лекторам на тему прослуханої лекції чи будь-якої актуальної для них духовної проблеми.

Зазначимо, метою таких духовних зустрічей-бесід і лекцій є глибше ознайомлення християн із церковною історією, основами християнського богослів’я, більш ґрунтовне вивчення Біблії. Окрім того подібні лекції мають на меті допомогти тим людям, які роблять лише перші кроки в християнстві.

Зустрічі проводяться щоп’ятниці за адресою м. Львів, вул. Грушевського, 2.

Контактний телефон для охочих приєднатися до аудиторії слухачів Львівських братських студій – 096 450 4000 (Марія).

 

За матеріалами: Прес-служби Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП