Митрополит Димитрій відслужив празничне Богослужіння у Свято-Миколаївському Княжому храмі м. Львова

_dsc0751У понеділок, 19 грудня 2016 року, в день пам’яті святителя Миколая, архієпископа Мир Лікійських, Чудотворця, з нагоди престольного свята Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк), УПЦ КП, відвідав Свято-Миколаївську парафію м. Львова і звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого в Княжому храмі святителя Миколая Чудотворця.

Вітальним словом Високопреосвященного митрополита Димитрія в притворі храму зустрів настоятель парафії протоієрей Володимир Хрептак:

“Ваше Високопреосвященство! Дорогий і улюблений наш святителю Христовий митрополите Львівський і Сокальський, улюбленець галицької землі, богослов, молитвенник! Та хіба це може описати Ваше святительство? Сьогодні у нас празник, ми вийшли до Вас на зустріч, а з нами на небі чудотворець, святитель Миколай, який опікується цим Божим храмом сотні років. Так ми просимо свої святительські молитви залучити до святого Миколая Чудотворця, а ми приймаємо Вас як небесний подарунок, від неба, від отця Миколая. Іс полла еті Деспота!”.

За Літургією Його Високопреосвященству співслужили: ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Володимир Хрептак, благочинний Львівського благочиння протоієрей Ярослав Дуда, настоятель Свято-Троїцького храму в Рясне-1 протоієрей Ігор Курпіта, настоятель П’ятницького храму на Підзамче протоієрей Ігор Малетич, настоятель храму всіх святих землі Української на Збоїщах протоієрей Віктор Феденьків, настоятель Вознесенського храму м. Львова (перехрестя Любінська-Виговського) протоієрей Іоан Хомин, настоятель Покровського храму на Левандівці протоієрей Олексій Скородинський, настоятель храму Пресвятої Тройці на хуторі Кольонія с. Малі Грибовичі протоієрей Андрій Ощудляк, благочинний Академічного храму святителя Іоана Золотоустого ЛПБА ієрей Назарій Лозинський.

За богослужінням молилися клірики Свято-Миколаївського храму: ієрей Петро Політило, ієреї Олексій Хрептак та ієрей Андрій Дуда.

Співи богослужіння виконувала Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик” (регент – Дмитро Кацал).

Наприкінці Літургії Архіпастир виголосив проповідь.

У свою чергу з подячним словом з нагоди відвідин парафії та звершеного богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму протоієрей Володимир Хрептак:

“Святителю Христовий! Улюблений Владико наш митрополите Львівський і Сокальський! Та чи існують такі слова якими можна виразити нашу щиру любов; ми схиляємо свої голови перед Вами за те, що сьогодні Владико Ви разом з нами присутні у нашому храмі; подивіться на цей побожний народ, якого Ви повчали своїм архієрейським словом; ми складаємо доземний поклін за Вашу безкровну жертву, за Божественну літургію, за Божий народ, за ті покоління людей, які приходили до цього святого храму; ми складаємо доземний поклін, духовенство, побожний народ, перед Вами за Вашу молитву, за повчальне слово; ми любимо Вас, а це  найцінніше, за що Вам щиро дякуємо. Божого Вам благословення!”.

Після завершення Літургії був звершений молебень до святителя Миколая Чудотворця.

Опісля Богослужління, згідно з доброю українською традицією, дітям, що молилися за Літургією, були роздані солодощі від святого Миколая.

На завершення відвідин парафії Владика Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням.

Зауважимо, Свято-Миколаївський храм м. Львова, що носить титул Княжого і є пам’яткою архітектури національного значення, розміщується на колишньому Волинському тракті та є найстарішою церквою Граду Лева. Як свідчать історичні джерела, перший храм на цьому святому місці ймовірно був збудований самим засновником Львова князем Данилом Галицьким. Пряма дорога від княжої резиденції у Високому Замку вела саме до цього храму.

Джерело: “Град Лева”.