Митрополит Димитрій взяв участь у складі делегації під час зустрічі з Майклом Помпео

31 січня 2020 року Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній зустрівся з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Майклом Р. Помпео.  У складі делегації під час зустрічі перебував Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Зустріч відбулася на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, який є адміністративним центром помісної Української Православної Церкви. Їй передувала спільна церемонія вшанування пам’яті полеглих захисників України – покладання квітів до Стіни Пам’яті.
 
У зустрічі також взяли участь:  Голова меценатської ради «Митрополичого Фонду Православної Церкви України» Андрій Мацола, юридичні радники Його Блаженства Андрій Романчук та Мар‘ян Мартинюк; в складі делегації зі США – Тимчасовий повірений у справах Сполучених Штатів Америки в Україні Крістіна Квін, виконуючий обов’язки помічника Державного секретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Рікер, речниця Держдепартаменту Ортегус Морган та старший радник Держсекретаря Мері Кіссел.
Предстоятель розповів гостю про становлення Православної Церкви України, взаємодію з суспільством та державою, а також розширення міжнародних зв‘язків ПЦУ.
Особливу увагу було приділено викликам для помісної Української Православної Церкви, зокрема на тимчасово окупованих Росією територіях Донбасу та Криму. Росія, як де-факто відповідальна за стан на окупованих нею територіях, повинна дотримуватися міжнародних стандартів у питанні свободи релігії і віросповідання, зокрема припинити переслідування і систематичне обмеження прав духовенства і громад Православної Церкви України.
Блаженнійший Владика висловив вдячність американській стороні за тверду і надійну підтримку України як у контексті протидії зовнішнім викликам, з якими продовжує стикатися наша країна, так і на шляху державотворення та демократичних реформ.
Митрополит Епіфаній закликав продовжувати цю підтримку та посилювати санкційне стримування Росії до повного припинення порушення прав людини на окупованих територіях, їхнього звільнення від окупації та відновлення територіальної цілісності України, її суверенітету в межах міжнародно визнаних кордонів.
Було обговорено також інші питання і домовлено про подальшу підтримку двосторонніх контактів, особливо у сфері захисту свободи совісті та віросповідання.
Після зустрічі Держсекретар у супроводі Митрополита Епіфанія оглянув кафедральний Свято-Михайлівський Золотоверхий собор.
Нагадаємо, що Митрополит Епіфаній та Держсекретар Помпео вже зустрічалися в жовтні минулого року в Вашингтоні під час офіційного візиту Його Блаженства до США.
За матеріалами прес-служби Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ