Митрополит Епіфаній: “Великий піст – це особливий час для покаяння і духовних змін”

Під час богослужіння Святої Чотиридесятниці, а також у перші три дні Страсної седмиці, окрім суботи й неділі, читається особлива покаянна молитва преподобного Єфрема Сиріна – святого отця Церкви, видатного богослова й подвижника, який написав її ще у IV столітті.
За сімнадцять століть вона не лише не втратила своєї значимості й користі, але й стала невід’ємною частиною великопостових богослужінь, також вона включена і до складу молитовного правила, яке читаємо вдома. Ця молитва зовсім невелика за обсягом, проте надзвичайно глибока за своїм покаянним настроєм, який відображає найбільш важливі прохання віруючих, які звертаються за допомогою до Господа, прагнучи звільнитися від згубного полону гріха й пристрастей.
У ній ми просимо Господа допомогти нам подолати гріхи лінивства, безнадійності, владолюбства та пустомовства. Полонивши душу людини, вони заважають їй перебувати у спокої й мирі з ближніми та з Богом. Натомість молимося, щоби Господь підтримав нас і дарував нам зі Своєї милості чистоту, смиренномудрість, терпеливість і любов. Це чесноти, завдяки яким ми стаємо ближчими до Бога і ближніх, пізнаємо себе, щоби стати кращими та йти істинним шляхом добра і любові.
Великий піст – це особливий час для покаяння і духовних змін. Знаючи те, чого ми найбільше потребуємо, Господь виявляє до нас Своє безмежне милосердя й благодіє у нашому житті. Тож скористаймося цією нагодою, аби через смирення й покаяння звільнитися від того, що обтяжує душу, натомість досягти для неї благодатного освячення й відкрити їй безмежну радість у Христі.
 
 
 
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Предстоятель ПЦУ
 
Джерело: Фейсбук-сторінка Митрополита Епіфанія