Митрополит Ігор: «Дякуючи Марії, у світ прийшов Син Божий, а через Неї – зійшло спасіння світу»

21 вересня 2021 року, на парафії Різдва Пресвятої Богородиці Львівської Архиєпархії УГКЦ (Сихів), відбулася святкова Архиєрейська Літургія з нагоди храмового празника. До вірян і духовенства із батьківським словом звернувся Архиєпископ і Митрополит Львівський Високопреосвященний Владика Ігор:

«Сьогодні дуже велике свято – Різдво Богородиці. Про Її прихід на землю заповів Господь в заранні розвитку людського роду. Після провини Адама і Єви у раю Господь промовив до змія, який вмовив людину не слухати Бога: «Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою, між твоїм потомством та її потомством, воно розчавить тобі голову. А ти будеш намагатися вп’ястися йому у п’яту». Марія народилася у батька Йоакима з роду Давида та матері – святої Анни з роду Аарона. Батьки привели на світ Марію, будучи у старечому віці. У таких літах народилася дитина, але виключно із волі Господньої, маючи велике завдання перед Господом. Небесний Отець вибрав Марію на матір Свого Сина, Який Спас увесь людський рід від насилля диявола. Пречиста Діва Марія стала матір’ю Спасителя світу, тим самим, матір’ю усього людського роду і співспасителькою людей. Дякуючи Марії, у світ прийшов Син Божий – Ісус Христос, а через Неї – зійшло спасіння світу. Вона – слухняна дочка Бога, свята і непорочна, яка вміє слухати Господа, розуміти і любити Його усім своїм єством.

На весілля у Кані Галилейській була присутня Марія – мати Ісуса. Вона спостерегла метушню тих, хто відповідав за організацію цього заходу, вона довідалася, що закінчилося вино. Марія підійшла до Ісуса і повідомила Його: «Вина у них немає». Вона більше не повторяла, не умовляла Ісуса, більше того, здавалось би, Він дав їй негативну відповідь. Він сказав: «Не прийшла година моя». А Богородиця своїм проханням, скерованим до Сина Божого, навчає вірний народ до віри у Бога і способу молитви, який не допускає жодного вагання. Марія показала велику любов до ближнього, що стосувалося лише нестачі вина. Марія навчає того, щоб не проходити мимо, коли наші ближні знаходяться у потребі. У любові не існує дрібних діл, немає дрібничкового інтересу, у любові усі відношення великі.

Сьогодні усім необхідно відкинути сум, потрібно радіти великим святом – Народженням Богородиці, матері Божого Сина, і матері усіх людей – нашої найдорожчої матері. Народження такого рівня особи – матері Спасителя людського роду у світі ніколи не відбудеться. Її святе ім’я оспівували і оспівують народи усього світу, бо Спаситель усіх народів народився з Неї».

Підготувала Юліана Лавриш