Митрополит Ігор: “Просімо сьогодні в Йоана Золотоустого благословення для нас та наших ближніх”

Помолімося сьогодні до Йоана Золотоустого і просімо в нього благословення для нас та наших ближніх. Особливо для тих, хто просив нас про молитву. До цього закликав  Архиєпископ і Митрополит львівський Високопреосвященніший Ігор під час розважань над Божим Словом в Архикатедральному соборі св. Юра у вівторок 9 лютого 2021 року.

Єв. Мр. 11, 11-23

11 І ввійшов у Єрусалим, у храм, і оглянув усе, а що було вже пізно, то вийшов з дванадцятьма у Витанію.
12 Наступного дня, коли вони виходили з Витанії, зголоднів.
13 Побачивши здалека смоковницю, вкриту листям, приступив, чи часом не знайде чогось на ній, та, підійшовши до неї, окрім листя, не знайшов нічого, бо ще не була пора смоков.
14 І озвавшися, промовив до неї: “Нехай ніхто повіки не споживає плоду з тебе!” А учні його чули це.
15 І приходять вони в Єрусалим, і, ввійшовши у храм, Ісус взявся виганяти тих, що продавали й купували в храмі; перекинув столи міняйлів та ослони тих, що продавали голубів,
16 а й не дозволив, щоб хтось будь-що переносив через храм.
17 Навчав він їх і казав їм: “Хіба не написано: Дім мій домом молитви назоветься для усіх народів? А ви з нього зробили печеру розбійників!”
18 Почули це первосвященики й книжники та й шукали, як його погубити, але боялися його, бо ввесь народ подивляв його повчання.
19 Увечері ж вийшов поза місто.
20 Проходивши ж тудою вранці, вони побачили смоковницю, всохлу від кореня.
21 Тоді Петро, згадавши, каже йому: “Учителю, дивися, смоковниця, що ти прокляв, усохла.”
22 Ісус же у відповідь сказав їм: “Майте віру в Бога.
23 Істинно кажу вам, що хто скаже цій горі: Двигнись і кинься у море, та не сумніватиметься у своїм серці, лише віруватиме, що станеться те, що каже, – то буде йому так.

Результат пошуку зображень за запитом перенесення мощей івана золотоустого

“Сьогодні наша Церква згадує перенесення мощей святителя Івана Золотоустого, який є  автором Літургії, яку ми щодня молимося у  наших храмах”, – зазначив  архиєрей.

Митрополит Ігор пригадав, що йоан Золотоустий  був великим святителем, якого переслідували.  Він голосив слово правди, яке заторкало  життя його ненависників. Тому його слова не могли зносити . “Ті, хто був проти Йоана Золотоустого відправили його на заслання в Грузію чи Вірменію. Життя його було нелегким. Прожив 60 років. Кормився дуже скромно. Хто читав  його життя, той знає,  що їв скромно ввечері тільки фрукти. Впродовж дня постив”, – розповівпро святого проповідник.

“Сьогодні ми вшановуємопамять перенесення його мощів, що означає, що  його тіло з місця його смерті   перенесли до Константинополя”, – зазначив він. 

На завершення проповіді Архиєпископ і Митрополит львівський пригадав, що в наших телефонах можна завантажити додаток  “Дивен Світ”. ” І втому “дивному” світі, заохочую детальніше прочитати про життя Івана Хрестителя, а особливо про цю подію, що стосоується перенесення його мощей”, – додав Високопреосвященніший Ігор.