Митрополит Львівський взяв участь у відкритті підземель Золочівського замку

Владика ІгорУ понеділок, 29 лютого 2016 року, відбулося відкриття підземель Великого палацу Золочівського замку для огляду туристів, де облаштували виставку архітектурних фрагментів львівських кам’яниць XV-XVI століть.

Участь у заході з нагоди відкриття взяв владика Ігор, Митрополит Львівський УГКЦ, а також о.Павло Цьвок, синкел Львівської архиєпархії та духівник працівників Палацу Потоцьких, о.Михайло Сукмановський, Золочівський протопресвітер й о. Мойсей Левко, адміністратор парафії Воздвиження Чесного Хреста Господнього у Золочеві.

«На наших землях пересікалися різні культури і добре що все тут збереглося. Дуже добре що відкривається нова експозиція. Борису Возницькому виповняється 90 років, це видатна особистість для нашого народу. Добре що ми пам’ятаємо про таких постатей, час ще багато скаже про нього тому що він був закоханий в культуру, зберігав її цінність» – наголосив владика Ігор.

Організатори виставки, насамперед, хотіли показати красу підземель Золочівського замку. Тому намагалися закцентувати неповторну атмосферу підземелля Великого палацу за допомогою освітлення. Використання різнопланового світла дало змогу підкреслити представлені експонати.

 

На музейній експозиції «Архітектурні фрагменти і світло старого Львова» відвідувачам представили ручні, каретні, залізничні ліхтарі, побутові гасові лампи та фрагменти давньої скульптури Львова 15-16 століття. Частина цих експонатів, зокрема ліхтарі та скульптури, раніше знаходились у фондах Львівської національної галереї мистецтв.

Нову експозицію присвятили Борису Возницькому, якому цьогоріч мало б виповнитися 90 років.