Митрополит УПЦ Олександр (Драбинко) запропонував свій варіант створення єдиної Помісної Церкви

ДрабинкоМитрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Української Православної Церкви Олександр (Драбинко) вважає, що православні українці повинні об’єднатися у єдину Помісну Церкву. А ті священнослужителі, які не захочуть у ній перебувати, можуть створити в Україні свою окрему структуру і залишитися у складі Московського Патріархату.

Таку ідею він висловив у інтерв’ю Волинській правді.

Митрополит нагадав, що ще Блаженніший Володимир заповідав подолати розкол українського православ’я.

«Ми повинні зайнятися заліковуванням цього розколу. Але проявити це як з одного, так і з іншого боку. Зрозуміло, що ніхто ні з яким покаянням, так як його розуміють певні представники нашого священноначалія, не прийде, і на колінах вимолювати прощення не буде», – сказав єрарх.

Помісну Церкву, каже він, слід створювати на інших засадах.

«І вона, ця Помісна Церква, має право на існування. Хто не хоче перебувати в цій Помісній Церкві, в єдиній Церкві України і українського народу – той має повне право зберегти свою юрисдикційну приналежність Московському Патріархату, і бути Російською Православною Церквою в Україні на кшталт Зарубіжної Церкви у складі Московського Патріархату», – запропонував митрополит.

За його словами, це цілком нормальне явище.

«Звичайно, усі в одну огорожу церковну, на жаль, не зберуться. Проте залікувати розділення і налагодити євхаристійне спілкування між частиною, яка хоче бути Українською Православною Церквою в сім’ї Православних Церков, і тою частиною, яка буде знаходитися, до прикладу, в складі Московського Патріархату треба. Це євхаристійне спілкування має бути віднайдене, і це покладе край кровоточивій рані розколу, яку ми, на жаль, маємо в Україні», – наголосив владика Олександр (Драбинко).

За матеріалами: risu.org.ua