На Богоявлення у Львові відбудеться загальноміське освячення води

miske_vodosvyattya_6_-300x200У п’ятницю, 19 січня 2018 року, о 13.30 год., у Львові на площі Ринок, розпочнеться традиційний щорічний загальноміський чин освячення води, участь в якому та в екуменічній молитві візьмуть представники всіх християнських конфесій міста. Зокрема, духовенство Української Греко-Католицької Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви, Української Православної Церкви, Вірменської Апостольської Церкви,  Римо-Католицької Церкви та Протестантських Церков.

«Щороку на свято Богоявлення ми зустрічаємось спільно під час загальноміського екуменічного освячення води. Коли ми подивимось, як ця традиція відбувалась на початках, то зрозуміємо, що це була велика ознака єдності християнської спільноти міста Львова, гарна нагода разом помолитись і бути окропленими цією благословенною водою. Власне ми співаємо: «Бог – Господь, і явився нам». Тому так важливо, щоб ми не втратили цю традицію бути разом, спільно творити молитву.

Коли ми говоримо про 2018 рік, який розпочали, то згідно заклику Синоду Єпископів, в особливий спосіб будемо його проводити в молитві: тобто, промолювати всі наші ініціативи, всі наші добрі справи, щоб справді просити Господа навчити нас молитись. Молитви ніколи не буває забагато – як особистої, так і спільнотної.

На свято Богоявлення ми можемо разом також відчути і вселенськість цієї молитви. Вона також буде полягати в тому, що на молитві буде присутнім Єпископ-помічник Філадельфійської Архиєпархії, Преосвященний владика Андрій (Рабій). Це буде символічна молитва, яка покаже нашу Церкву, нашу спільноту у вселенському вимірі. Це буде для нас й добрим усвідомленням значущості української нації не лише на теренах України, але й поза її межами. Коли ми говоримо про міграційні процеси, то, без сумніву, також можемо ствердити те, що навіть на еміграції люди не втрачають свого стосунку з Господом Богом, своєї любові до України, ідентифікують себе як українці. Це дає сил, і особливо сповнює силами спільна молитва, яка дозволила нам витримати найскладніші часи, коли ми розпочинали Майдан, часи найгірших бойових дій, які тривали на сході України. Молитва тоді змобілізувала кожного з нас до добрих християнських подвигів.

Тому загальноміське екуменічне освячення води у нашому місті буде чудовою нагодою усім нам разом молитись і просити Господа Бога ласк і благодатей», – наголосив о. Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради.

«Загальноміське освячення води представниками різних конфесій на площі Ринок вже стало доброю традицією, яка єднає усіх львів’ян та гостей міста. Ми маємо можливість спільно пережити свято Богоявлення та відчути радість і особливу святість цього дня. Після освячення кожен зможе набрати воду зі спеціально облаштованого резервуару», – повідомив Євген Бойко, в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР.

Запрошуємо львів’ян та гостей міста долучатись до спільного заходу!

Детальніше про захід – у наступних матеріалах.