На Богоявлення у Львові відбудеться загальноміське освячення води

19 січня 2020 року, на свято Богоявлення, на площі Ринок традиційно відбудеться щорічний Чин освячення води за участю духівників усіх християнських конфесій міста.

До спільної молитви та колядування запрошують усіх мешканців та гостей Львова, які зможуть взяти додому освячену воду.

Так, о 13.00 год. на площі Ринок розпочнеться вітання колядками львівських хорів, зокрема хору  Львівського ставропігійного братства св. апостола Андрія Первозванного, “СТАВРОС”, а о 13.30 год. відбудеться загальноміський екуменічний мелебень та освячення води за участю духовенства усіх християнських конфесій міста.

Чин освячення води, відповідно до графіку, очолить Митрополит Львівський ПЦУ Макарій:

“У молитві варто єднатися не лише  у цей день, у ній варто єднатися і у інші значні свята,  тому що Христос  – один і загальне Богослужіння, чи освячення води –  є тим моментом до якого жителі нашого міста долучаються спільно і чисельно і це дуже подобається Львівській громаді. Ця традиція загальноміського водосвяття започаткована у Львові, а згодом поширилася і на інші міста”, – розповів Владика.

Капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк підреслив:

”Під час свята Богоявлення нам відкривається Господь. Бог, котрий перебуває у єдності. Саме тому, щороку, на свято Богоявлення ми представники різних конфесій збираємося разом, на загальноміське екуменічне освячення води, щоб стати свідками того,як благодать Духа Святого освячує воду для нас. В цей день львів’яни мають нагоду взяти цю води додому і в особливий спосіб споживаючи цю воду досвідчити силу і благодать Божої ласки”.

Традиційно кожен охочий зможе після освячення води взяти її додому. Вода перебуватиме у спеціальному резервуарі. Про це повідомив Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради. 

“Освячення води духовенством усіх конфесій міста – це добра традиція єдності львів’ян у ці святкові дні. Сьогодні такий час, коли ми повинні бути разом, а спільне освячення води цьому є гарна можливість. Також під час освячення будемо підносити молитви за наших військових, тим самим єднаючись також із ними. Тому радо запрошуємо всіх львів’ян провести цей день разом, в молитві, в піднесенні, в єдності . Води буде багато, вистарчить усім” – наголосив Євген Бойко.

Фото з Інтернету