На Богоявлення у Львові відбулося загальноміське освячення води (ФОТОРЕПОРТАЖ)

DSC_0938У четвер, 19 січня 2017 року, о 13.30 год., на площі Ринок, розпочався традиційний щорічний загальноміський чин освячення води, який цьогоріч згідно із графіком відбувся за вірменською традицією. Однак, участь у молитві взяли представники всіх християнських конфесій міста.

«Напевно, ми всі знаємо, як давно, ми збираємося тут, на площі Ринок, щоби разом, як львівська громада, як християни, як українці, святкувати це свято. Ми по-різному називаємо його – Йордан, Водохреща. Але найбільш вірніша назва цього свята – це Богоявління. Бог явився. Для нас важливо пам’ятати про те, що Бог явився. Він явився тому, щоб засвідчити нам, що ми покликані до життя божественного, життя вічного.

Йордан – це не лише свячення води, і чим більше ми поштовхаємося, тим краще. Йордан – це не лише те, що ми кропимо домівки. Це важливо, але це не основне. Свято Богоявління – це свято усвідомлення, що ми покликані до життя вічного, що Бог явився, щоб нам звістити про це. Богоявління– це також свято, яке нагадує, що ми також як християни маємо являти цього Бога в своєму житті. Хай це свято для нас буде великим святом радості, що вічність на кожного з нас чекає», – зазначив  владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Таке освячення води за особливим, вірменським чином, відбулось у Львові вже вдруге (вперше було 5 чи 6 років тому), оскільки настала черга Вірменської Церкви очолити традиційне загальноміське водосвяття.

В загальних рисах обряд складався з трьох частин: перша частина – вірменська; друга частина – візантійська (введена задля представників українських Церков); третя частина – знов вірменська.

«Цим зовсім недавнім християнським привітом «Христос Хрещається!» вітаю всіх з Хрещенням і Богоявленням Господнім. Не зовсім давнім, тому що коли ми подивимося в наші молитовники початку 20 ст., то там знайдемо такі три християнські привіти: «Слава Ісусу Христу! – Навіки слава!», «Христос Воскрес! – Воістину Воскрес!», «Христос Рождається! – Славити Його!». А цей християнський привіт у нас з’явився зовсім недавно, і ми всі вітаємося та дякуємо за те, що сьогодні і греко-католики, і православні, і католики долучилися до християнської традиції, а освятила воду для нас Вірменська Апостольська Церква.

Нехай ця вода, яку Ви сьогодні будете черпати і нести до своїх домівок, стане дійсно для вас святою, такою, яка всіх нас очистить і поставить на ту Господню путь, яку проповідував Іван Хреститель перед пришестям Христовим на Йордан», – зазначив після Чину освячення води  Високопреосвященний Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Справді, загальноміське освячення води представниками різних конфесій на площі Ринок вже стало доброю традицією, яка єднає усіх львів’ян та гостей міста. Сьогодні ми мали можливість спільно пережити свято Богоявлення та відчути радість і особливу святість цього дня. Після освячення кожен зміг набрати воду зі спеціально облаштованого резервуару.

Фото: Валентина Євтушок