На фасаді Гарнізонного храму розпочались монтажні роботи

У 2021 році один із найбільш популярних храмів Львова – Гарнізонний храм св.ап.Петра і Павла святкуватиме перше десятиліття. Саме тому духовенство храму активно готується до відзначення ювілею.

“Готуємось до 10-ти ліття відкриття Гарнізонного храму у Львові (2011-2021 рр.)
Сьогодні розпочались роботи по монтажу риштування на головному фасаді Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, пам’ятки архітектури 1610-1630 рр. Даний проект став можливим завдяки підтримці Львівської Міської Ради, Польського Національного інституту «Полоніка» та спільноти вірних Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.
Скульптури двох верхніх ярусів встановлено у XVII ст. Вгорі є Пресвята Богородиця (ліворуч) та архангел Гавриїл (праворуч). Під ними розташовані святий Войцех (ліворуч) та святий Станіслав Щепановський (праворуч). Слід пригадати, що у 1894 року під час відновлення фасаду храму в нішах нижнього ярусу поміщено чотири фігури святих єзуїтів: (нижній ряд) Ігнатія Лойоли (ліворуч), Франциска Ксаверія (праворуч), Станіслава Костки (праворуч) та Андрія Боболі (ліворуч) авторства Фелікса Павлінського.
Зважаючи на те, що центральний фасад храму містить скульптуру, різні кам’яні орнаменти, для пошуку шляхів реставрації буде залучено різних спеціалістів з України та за кордону. Вподовж двох останніх років були відреставровані південна та західна частини фасаду храму”, – написав на своїй сторінці у Фейсбуці настоятель храму о.Тарас Михальчук.

Фото – з Фейсук-сторінки о.Тараса Михальчука