На фасаді храму Преображення відкриють меморіальну таблицю до 30-річчя виходу УГКЦ з підпілля

27 жовтня 2019 року, у храмі Преображення ГНІХ відзначать річницю повернення парохії до лона Вселенської Церкви. З цієї нагоди о 10:00 год. Архиєрейську Божественну Літургію звершить Митрополит Львівський  Ігор. О 12:00 год годині здійснять Чин благословення та відкриття Меморіальної таблиці, присвяченої 30-тій річниці виходу УГКЦ із підпілля. Ця парохія була у числі перших, яка вийшла з підпілля.

А вже о 17:00 год., цього ж дня, відбудеться урочисте внесення у Свято-Преображенський храм мощей Блаженного Священномученика Миколая (Чарнецького), екзарха Волинського для  постійного почитання вірними. Внесення мощей відбудеться за участі Владики Володимира, єпископа-помічника Львівської Архиєпархії.  О 18:00  год. –  розпочнеться Божественна Літургія.

“Меморіальна дошка створена у тому ж самому стилі, що й та, яка вказує на назву храму. Вона ідентична у своїх розмірах. На дошці є інформація, про те, що це 30-та річниця повернення храму Преображення у лоно Вселенської Церкви. Ця дошка свідчить про ті події, які пережила наша спільнота і ціла Церква”, – розповів парох храму о. Ярослав Чухній, який був очевидцем, і як священик цієї парафії разом з вірними перейшов у лоно Вселенської Церкви. У коментарі священнослужитель поділився переживаннями тих часів:

“Звісно, що тріумфальний дух панував.  На диво. Знаєте, я чоловік не є дуже відважний, чи авантюрист. Далеко ні. Бог вибрав немічне для того, щоби посоромити величне. Так і сталося. Від колосального піднесення духовного, адже люди підтримали.  В кінці-кінців може це навіть було неочікувано. Але люди поєдналися, цей дух єднання тривав понад півроку. Коли у церкві залишалися і оберігали святині”, – підкреслив о. Ярослав.

Детальну програму заходів з відзначення 30-тої річниці виходу УГКЦ з підпілля та  75-ї річниці переходу до Вічності Праведного Митрополита Андрея, Ви можете побачити тут.