На Львівщині лікарі та священнослужителі популяризуватимуть ранню діагностику онкозахворювань

Сьогодні, 10 лютого, у єпархіальному управлінні Львівсько-Сокальської єпархії Православної церкви України відбулось чергове засідання робочої групи щодо співпраці в рамках підписаного меморандуму «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області».

Учасники робочої групи зустрілися з митрополитом Львівським і Сокальським ПЦУ Димитрієм,аби обговорити питання участі священнослужителів у процесі популяризації онкопревенції.

Обговорення відбулось за участі голови Українського лікарського товариства у Львові Олега Дуди, голови комісії у справах охорони здоров’я та душпастирства Львівська Єпархія Українська православна церква отця Миколи Біляка, представників Благодійного Фонду Шпиталь ім. Митрополита Андрея Шептицького Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ отця Андрія Логіна, представника благодійної організації  «Мальтійська служба допомоги у Львові» Богдана Цюваника,  представників Благодійного Фонду «Медична Місія» Ігоря Верецького  та Хенрика-Пьотра Блащика, представниці Клубу успішних жінок Жінки України Гаталяк Н.С.

Як зазначив Олег Дуда, Українське лікарське товариство у Львові та Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр минулого року провели низку заходів з метою популяризації онкопревенції серед жінок і це дало позитивний результат, адже захворювання виявляють на ранній стадії.

«Ми мали ситуацію, коли 26% жінок, особливо серед сільського населення, приходили із занедбаною хворобою. Це значно складніше лікувати, адже хвороба виліковна тоді, коли її виявити на ранніх стадіях. Нажаль жінки бояться і ми повинні це змінювати. Тому вирішили налагодити співпрацю з церковними діячами, аби вони закликали жінок не боятися та проходити профілактичні огляди. Якщо люди дбатимуть про своє здоров’я, то тривалість життя буде збільшуватись», – сказав Олег Дуда.

Він наголосив, що найважливіше – це донести жінкам про можливість безоплатного обстеження у скринінгових центрах, що дасть змогу своєчасно виявити онкопатології органів жіночої репродуктивної системи.

Отець Микола Біляк зазначив, що учасники робочої групи мають намір видати буклет, де буде розміщено звернення усіх владик Львівщини до жінок.

«Здоров’я – це дар Божий, який дарується із народження і нам потрібно про нього дбати», – сказав отець Микола Біляк .

Як зазначив митрополит Димитрій у сучасному суспільстві люди бояться усього, але найперше – це страх невідомості.

«У нас страх до усього. На жаль в українському суспільстві відсутня культура здоров’я. Люди не звертаються до лікарів, бо не мають довіри. Якщо буде звернення від владик до парафіян, то було б добре, аби воно вплинуло і допомагало. Я завжди у проповідях кажу, що до лікарів ходити – це не гріх. Звісно ж треба надіятися на Бога, але він помагає тим, хто своє здоров’я не занедбає. Я думаю, що це добре ідея і треба це поширити. У нас в суспільстві дуже багато «залізних сердець». І через те, що ці «залізні серця» переповнила терези у нас і є війна. Тому такі проєкти потрібні, бо від них «залізних сердець» ставатиме менше», – сказав митрополит Димитрій.

Також він підтримав ідею медичного капеланства, яку обговорювали учасники робочої групи.

Отець Микола Біляк запропонував також долучати до популяризації цієї складної тематики дружин священиків, адже вони також мають вплив серед парафіянок.

Учасники робочої групи запропонували проводити для священиків навчання з приводу того, як вірно говорити з людьми про важливість онкопревенції та регулярних обстежень.

Де можна пройти обстеження?

  • Міжрайонний скринінговий центр у м. Львів (обласний), вул. Ак. Сергія Єфромова, 59. Тел: (032) 237-13-81– реєстратура, (097) 842-04-06 – мамографічний кабінет.
  • Міжрайонний скринінговий центр на базі Львівського обласного діагностичного центру, вул. Перкарська, 69. Тел: (032) 275-51-56, 275-51-57 – реєстратура.
  • Міжрайонний скринінговий центр у м. Львів (міський), вул. Виговського, 32. Тел: (032) 236-87-00 – реєстратура, (032) 236-87-01.
  • Міжрайонний скринінговий центр у м. Дрогобич, вул.Трускавецька, 67. Тел: (03244) 2-17-95, (067) 267-00- 24 – реєстратура.
  • Міжрайонний скринінговий центр у м. Стрий, вул. Косака, 9, вул. Т. Шевченка, 59. Тел: (03245)5-25-40, (066) 970-37-91 – реєстратура, (03245) 5-35-73 – реєстратура жіночої консультації.
  • Міжрайонний скринінговий центр м. Самбір, вул. Коперника, 14. Тел: (097) 267-02-65, (097) 442-09-83, (097) 924-92-66 – мамографічний кабінет.
  • Міжрайонний скринінговий центр у м. Червоноград, вул. Івасюка, 2. Тел:(03249) 3-13-04 – реєстратура.
  •  

Нагадаємо, близько 10 організацій підписали меморандум про співпрацю.Документ має на меті, об’єднання сил медичного середовища, священнослужителів, громадських організацій та благодійних фондів в частині популяризації серед жіночого населення Львівської області ранньої діагностики та обстеження раку молочної залози і шийки матки.

Джерело: Українське лікарське товариство у Львові