На Львівщині відбулось екуменічне освячення статуї св. Антонія

ekumeniczna-procesja.-Autor-fotografii-Paweł-KowalczukУрочисте освячення статуї святого Антонія  відбулося у Сокільниках на Львівщині 28 червня. Про це  повідомив о. Григорій Драус, настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ.

За словами настоятеля парафії св. Йоана Павла ІІ о. Григорія Драуса, це було «братське прийняття жителями Сокільник римо-католицької громади, яка буде мати свій храм на межі села. Урочистість розпочалася спільною молитвою в православній церкві під проводом владики Димитрія і за участю єпископа Едварда Кави. Розом молилися численні священики та вірні різних конфесій. Від церкви до статуї св. Антонія пройшла процесія з хоругвами.

Статуя св. Антонія в Сокільниках була постоваленна в XIX ст. Але була знищена війною і радянською владою. З ініціативи тодішнього голови Сокільник в 2015 Михайла Криси почато її відновлення, поставлено над статуєю капличку. А 28 червня відбулося екуменічне освячення відновленої статуї. Біля статуї єпископ Евдард сказав, що святий Антонії об’єднує всіх, так як це відбувається у львівському санктуарії. Туди приходять молитись до св. Антонія вірні різних конфесій і ніхто не вратчає своєї церковної тотожності. Голова Сокільник Тарас Сулимко ствердив, св. Антоній єднає різні конфесії і народи, чого символом є факт, що сьогодні при пам’ятнику Ангела біля православної церкви, який поставлений на згадку переселень, молились і мешканці Сокільник (в більшості переселенці і їх потомки) разом з потомками поляків переселених із Львівщини, які прибули з Вроцлава.

Єпископ Димитрій та Едвард спільно освятили статую та хліби св. Антонія, які роздали всім учасникам. Це також була перша зустріч парафії св. Йоана Павла ІІ з єпископом-помічником Львівської архидієцезії Едвардом Кавою.

Джерело: CREDO