На Личаківському кладовищі сьогодні вшанували пам’ять Олени Степанівни

IMG_6420З нагоди вшанування пам’яті громадської і військової діячки Олени Степанів у 123-тю річницю з дня її народження, сьогодні, 7 грудня, на Личаківському кладовищі у Львові відбулося покладання квітів та заупокійна молитва.

Участь у пам’ятних заходах взяли дослідники, краєзнавці, представники громадських організацій, духовенства та влади міста.

«Тепер, в часі політичної дезорієнтації, є важливим об’єднання громади навколо  суспільних і моральних авторитетів, однією з яких, без сумнівів, є Олена Степанів-Дашкевич. Фронт Олени Степанівни  не у минулому. Вона й сьогодні на передовій  ідеологічної боротьби. І від того, наскільки сучасники виявлять громадянську волю і здатність до об’єднання на благо України і залежить здійснення мрій Олени Степанів-Дашкевич і сотень тисяч полеглих у боротьбі за Українську державність з  вірою у серці в Україну і її Незалежність.

В день народження  великої жінки, на її могилі на Личаківському цвинтарі, покладанням квітів, запаленням свічок і молитвою присутні  підтвердили готовність бути вірними  українській справі і здійснити задумане» – зазначає голова громадської організації “Етра” Наталя Криничанка.

Крім того, важливим   внеском для справи Олени Степанів-Дашкевич буде завершення  створення Музею-експозиції у будинку, де мешкала героїня у Львові на вул. Козацькій 11а, кв.1., проблемами якого громадська організація “Етра” займається впродовж кількох років.

«Сподіваюсь, що спільними зусиллями ми усунемо усі перешкоди і  дух Олени Степанів-Дашкевич знову  оживе, завітає і оселиться назавжди у стінах новоствореного музею» – додає Наталя Криничанка.

Довідка:

Олена Степанівна (справжнє ім’я – Олена Степанів) (1892-1963) – видатна постать української історії – географ, історик, викладач, учасник національно-визвольного руху), видатна львів’янка. Це перша у світі жінка, яка стала офіцером армії (четар Української Галицької Армії. Крім того, авторка низки наукових досліджень з історії Львова, історії архітектури Львова, економічної географії західноукраїнських земель. Відомий її путівник “Сучасний Львів” (виданий у 1943, 1956, 1992 рр.).

Фото: Роман Метельський