На Личаківському кладовищі відбулося поминальне віче з нагоди Дня прапора

img9116-243cb8a0327b822aa47f7c9159cff4afСьогодні, 23 серпня 2017 року, на Личаківському кладовищі відбулося поминальне віче до вшанування борців за правду та незалежність держави, покладання квітів до меморіалу воїнам УГА та до могил загиблих під час Революції Гідності.

Вшанування Героїв, які віддали своє життя за незалежність України, розпочалось хвилиною мовчання та молитвою. Опісля міський голова Львова, представники влади міста та області, родини загиблих Героїв, духовенство та львів’яни поклали квіти до меморіалу воїнам УГА та до могил загиблих під час Революції Гідності, після чого пройшла екуменічна панахида. Завершився захід підняттям Прапору та виконанням Гімну України.

«Пригадую, що рік тому ми збирались на нашому славному Личаківському цвинтарі – і з багатьох уст звучала дуже велика потреба – щоб якнайчастіше приходити сюди і робити тут іспит сумління, особливо перед прийняттям важливих рішень в житті: особистому, політичному, державному. Насамперед, в особистому. Запитаймо себе, як часто ми тут були: без журналістів, без камер. Наприклад, чи ходили вечірніми сутінками тими алеями, чи приглядались до портретів Героїв? Чіткість кольорів нашого державного прапора залежить від чіткості погляду наших очей. Україна починається у наших серцях. Вітаю усіх зі святом, із пам’яттю. Слава Ісусу Христу!», – наголосив Преосвященний Владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ.

«На цьому місці дуже непросто говорити, тому що ти є на святій землі, яка окроплена кров’ю великої кількості героїв, що віддали своє життя за нашу державу у цьому і в минулих століттях. Отримавши нашу незалежність, ми її сприйняли, як собі належне. І ходивши сюди, покладаючи квіти до наших Героїв, які загинули за Незалежність ще у минулому столітті, ми думали, що так воно і буде, але ми погано вчили нашу історію. А це дуже складна історія, яку, насправді, без заспокійливих не можна й слухати. Ми сьогодні читаємо в книжках, як інші країни виборювали свою незалежність. Ніхто просто так незалежність не дає, і здобувши її фізично, ми повинні боротися за неї щодня. Я думаю, що сьогодні ми це усвідомлюємо з кожним днем все краще і краще. Перед нами велика відповідальність ­ – збудувати державу, щоб жертви не були марними.

Я хочу подякувати усім сім’ям, які віддали своїх рідних, щоб ми сьогодні могли тут жити і працювати. Це дуже велика відповідальність і перед Вами, і перед нашою державою. Я бажаю всім нам миру, любові. Перед нами важка праця, але ми знаємо куди йти, бо іншої дороги у нас немає», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Відео: Андрій Андрух

Джерело: сайт ЛМР