На Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні відбулася Екуменічна молитва. ФОТО

Сьогодні, 21 листопада 2019 року, у День Гідності та Свободи на Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні відбулася Екуменічна молитва.  Очолив моління єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Преосвященний Владика Володимир.  

“Сьогодні свято Собору Архистратига Михаїла та всіх інших Сил Небесних Безтілесних. І саме у це гроно вписуються імена наших Новітніх сучасних Героїв, зокрема Героїв Небесної Сотні. Хтось зауважив: а чому ми це свято не святкуємо влітку, коли є трохи тепліше. А саме вони, нам дали шанс святкувати нашу Незалежність і влітку збирати колосся з нашої землі, яке зокрема тут прикрашає цей монумент. Саме вони нам дарують можливість прийти сьогодні сюди. Я особливо дякую родинам, тим найріднішим людям тих наших Новітніх Героїв. Але ми ще є на землі, ходимо стежками землі  і маємо також шанс бути ангелами для інших людей”, – підкреслив Преосвященний Владика Володимир.

До подій на Монументі долучилися родини Героїв, військові, представники місцевої та обласної влади, школярі, студенти. Зі словом до присутніх звернувся міський голова Львова Андрій Садовий:

“Бог народив людину вільною. Але так буває у житті, що цю нашу волю хочуть забрати. І тоді душа починає протестувати. І тоді стаються дуже складні, болючі моменти у житті людини, у житті країни. Сьогодні тут дуже багато молодих людей. Сьогодні ми прийшли подякувати тим людям, які віддали своє життя, заради того, щоб ми сьогодні жили тут. Якщо Ви подивитеся в обличчя тих хлопців, в жіночі обличчя, Ви побачите молоді очі, Ви побачите в тих очах велике бажання жити, велике бажання творити, ніхто з них не знав, яка буде їхня доля. Вони їхали у Київ, щоби захистити Україну, вони мали гідність, гідність бути Людиною з великої букви. Їхнє життя Бог забрав, ми не знаємо чому так сталося, але поки ми з Вами будемо приходити сюди, молитися за їхнє життя там на Небі, за їхні родини, вони будуть жити”, – наголосив міський голова Львова.

Додамо, що сьогодні вранці на Личаківському цвинтарі також відбулася Екуменічна Панахида.

Фото Романа Балука, Оксани Бабенко