На Новий рік львів’ян та гостей міста запрошують до храмів

479207_565800670117136_1308800151_oНапередодні Нового року з1 грудня  2014 року та вже 1 січня 2015 року у храмах Львова відбудуться Літургії та подячні молебні. Духовенство і миряни складатимуть подяку за прожитий рік та проситимуть благословення й миру на рік наступний.

Зокрема, сьогодні 31 грудня о 21.00 год. подячна літургія відбудеться у Гарнiзонному храмi святих верховних апостолiв Петра i Павла (вул. Театральна, 11).

У храмі Покрови Пресвятої Богородицi УГКЦ (вул. Личакiвська, 175) передноворічне богослужіння розпочнеться о 22.00 год.

У храмi Рiздва Пресвятої Богородицi УГКЦ (проспект Червоної Калини, 70) Божественна Літургія напередодні Новорічної ночі запланована на 21.30 год.

«Цей рiк був важкий для нас, однак є така мудрiсть: «Бог значно швидше простягне допомогу до рук, якi в молитвi, нiж у руки, якi пiдпирають голову”. Тому нам слiд усiм зiбратись, щоби подякувати Господу за все, що робить для нас, та звернутись до Нього з молитвою-проханням про спокiй та мир для нас усіх», – каже о. Орест Фредина, настоятель церкви.

Родинна молитва у Новорічну Ніч відбудеться у Покровському храмі УАПЦ (вул Щирецька, 36). Літургія розпочнеться, сьогодні, 31 грудня, о 22.30 год., а Новорічний молебень – кілька хвилин після півночі.

«Під час молитви проситимемо одним серцем і єдиними устами у Господа Бога благословення провести цей рік і багато років після цього в мирі та злагоді» – зазначають у парафії.

Молебень перед початком Нового року відбудеться 31 грудня о 17.30 год. і у Свято-Георгіївському кафедральному храмі УПЦ (вул. Короленка, 3.).

У перший день 2015 року о 10.00 год. Божественна лiтургiя за щасливий Новий рiк відбудеться в Архикатедральному соборi св.. Юра УГКЦ (пл. св. Юра, 5).

Також 1 січня після Літургії, близько 10.00 год., буде звершено Новорічний молебень у Свято-Покровському кафедральному Соборі УПЦ КП (вул. Грушевського, 2). Відправу молебню очолить проректор ЛПБА протоієрей Михайло Сивак.

У Княжому храмі святителя Миколая Чудотворця УПЦ КП (вул. Б. Хмельницького, 28а) 1 січня 2015 року о 8.00 год. відбудеться Божественна Літургія, а після завершення (близько 9.00 год.) передбачений подячний новорічний молебень. Відправу звершать соборно всі священики храму на чолі з настоятелем протоієреєм Володимиром Хрептаком і благочинним Львівського благочиння протоієреєм Ярославом Дудою.

А от у Вознесенському храмі УПЦ КП м. Львова ( на розі вулиць Любінської та Виговського) 1 січня о 8.00 год. відбудеться Божественна Літургія з додаванням особливих прохань з нагоди початку нового року. Новорічний молебень запланований на неділю, 4 січня.

«Загалом у львівських храмах УПЦ КП звершення особливих Новорічних богослужінь, зокрема молебнів, залежить від парафіяльної традиції: в одних храмах такі молебні відбуваються на початку суспільного нового року, 1 січня, в інших – на початку нового року згідно календаря Церкви Східної традиції, за так званим старим стилем, – 14 січня, у день пам’яті святителя Василія Великого. Єдиного правила тут нема. Зрештою, головне – подякувати Богові за ще один прожитий рік. Тому, звісно, важливо, щоби християни брали участь у таких новорічних богослужіннях» – зазначив прес-секретар Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП Лука Карпюк.

Тож у П’ятницькому храмі (вул. Богдана Хмельницького, 77) новорічний молебень відбудеться 14 січня ввечері, о 17.00 год., а в Академічному храмі ЛПБА (вул. Лисенка, 43) – вранці 14 січня після завершення святкової Літургії.

 
Редакція сайту «Духовна велич Львова» вітає усіх з прийдешнім Новим роком. Хай негаразди і смуток залишаться у старому році, а Новий рік принесе спокій і мир у кожну домівку. Бажаємо здоров’я, наснаги і жаги до життя, твердості у вірі та щоб сповнились усі добрі бажання Вашого серця. У Новому році дбаймо, щоб байдужість і безвідповідальність оминали наше серце, натомість стараймося покращити свої найкращі риси: милосердя, жертовність, любов та доброту і хай надія на світле майбутнє ніколи не згасає. Тож разом єднаймося у спільній молитві за перемогу добра і справедливості та просімо Божого благословення на увесь наступний рік.