На парафії св. Йоана Павла ІІ відбудеться молитовний концерт єврейської музики присвячений жінкам

рабин Сіва Файнерман. фото Татяна КурянЦе правда, що 8 березня – це не суто християнське свято, але оскільки для багатьох людей цей день важливий, чому не звертати уваги цього дня (а можна і щоденно) на найпрекрасніший дар Бога, яким є жінка? Жінка – княгиня дому, носить в собі життя. Важливо сьогодні відкрити наново значення покликання жінки. З цієї нагоди 8 березня Равин Сіва Файнерман, помічник головного равина України (прогресивного юдаїзму) у римо-католицький парафії св. Йоана Павла ІІ прочитає лекцію «Біблія про жінку. Як стати ще гарнішою». Захід відбудеться у каплиці Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету у Львові (вул. Хуторівка 35а).

У католицькій Службі візьмуть участь гості з єврейської синагоги на чолі з равином. Чекає на гостей також виступ з традиційними єврейськими піснями в сучасному звучанні від Наталії Вакшинської і Євгена Тепера. Інша спільнота – студентський клуб «Гілель» співатиме духовні пісні.

Захід об’єднає, як це сказав про Євреїв і Християн св. Йоан Павло «старших і молодших братів у вірі».

«Мій вуйко родом з Отиня (Івано-Франкіська обл.) розповідав мені, що коли перед війною єпископ відвідував парафію, на зустріч до брами міста виходив равин з єврейською громадою (в руках тримали сувій Тори (Біблія)). Єпископ запитував: «Чого просить Стара Віра?». «Божого благословення» – відповідали євреї. Єпископ відповідав: «Уділяю Боже благословення». Ті часи поваги та доброго співіснування повертаються. У тому дусі зустрінемось – християни і євреї у неділю» – розповідає настоятель парафії Івана Павла ІІ о. Григорій Драус.

Крім того перед Літургією об 11.00 год. буде можливість взяти участь в короткому майстер-класі і навчанні, як з простих матеріалів (папір, клей) зробити не дорогий але гарний подарунок власноруч. Можуть його зробити і дорослі, і діти. Заняття проводитимуть Володимир і Анна з педагогічного товариства з Рівного (яке працює за методикою педагогіки гри, пропаговане їх засновниками, польським Товариством Педагогів і Аніматорів „KLANZA”).

Програма:

11.00 – майстер –клас «Як зробити власноруч прості і гарні подарунки»

12.00 – католицька Служба з єврейськими співами та лекція равина.