На престольний празник освятили мозаїки куполу храму св. Софії Премудрості Божої УГКЦ. ФОТО

Сьогодні, 14 вересня 2019 року, у храмі св. Софії Премудрості Божої УГКЦ (вул. Козельницька), що розташований на території УКУ, з нагоди престольного празника освятили мозаїки куполу.  

Майстри Творчого об’єднання Люби Яцків працювали над створенням мозаїки упродовж року. Тепер у куполі зображений Христос Пантократор. Опісля освячення мозаїк, відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит Філадельфійський УГКЦ в США, Президент УКУ, Високопреосвященний Владика Борис у співслужінні собору священиків:

“Вже другий день я радію цьому лику нашого Спасителя. Слово Сина Божого, який воплотився і поселився серед нас у цьому храмі Премудрості Божої -святої Софії. Бо ця Софія -це є Слово. Це Слово воплочується і передається нам. Це університет, який плекає знання, який проводить конференції, але завжди він повинен пам,ятати, що покликаний стояти під Божою мудрістю і переймати її. Подивіться, скільки є освічених лідерів у світі”, – зазначив Владика Борис.

Отець ректор Українського Католицького університету Богдан Прах  розповів про символічний сенс мозаїки:

“Христос Пантократор – це Христос, який має владу, але не таку як ми розуміємо у людському вимірі. А владу – управляти світом у позитивному сенсі,тобто повчати, давати направлення, милосердя. Бо влада Бога – давати милосердя. І Христос Пантократор у нашому храмі – це є Премудрість Божа, яка об,являє Христа нам у такі іпостасі у якій бачимо у мозаїці. У постаті дуже могутній, яскравій, яка відображає Премудрість Божу через очі, через лик. І нам дуже приємно, що ми маємо таку гарну мозаїку”

Водночас отець-ректор повідав про структуру храму св. Софії Премудрості і підкреслив, що тут є три храми в одному. Це храм Софії Премудрості, Храм Климентія Папи і храм Гробу Господнього. Таким чином, розпис усіх храмів повинен мати цілісність. Тому розпочали зверху – з куполу. Щоб поволі сходити розписами до храмів, які розташовані внизу.

Додамо, що сьогодні не лише освятили мозаїки, але також  урочисто заклали пам’ятну капсулу у будівлю нового Колегіуму УКУ. Також здійснили урочистоу посвяту у студенти Католицького університету та церемонією вручення стипендій (на факультетах).

Підготувала Оксана Бабенко, фото автора