На свято Покрову в Соборі Святого Юра коронують Вифлеємську ікону Богородиці

14 жовтня 2022 року, в день свята Покрову Пресвятої Богородиці, в Архикатедральному Соборі святого Юра у Львові (пл. св. Юра, 5) в рамках святкування престольного празника відбудеться коронація Вифлеємської ікони Богородиці. 

Урочистості розпочнуться з Архиєрейської Божественної Літургії о 10:00, яку звершить Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ. По Літургії Архиєрей коронує ікону Богородиці, яка відтак буде виставлена для почитання.

Також присутнім буде уділено повний відпуст, який з благословення Апостольської Пенітенціарії в Соборі Святого Юра звершується з нагоди празника двічі в році: 6 травня, у день свята святого Побідоносця і Чудотворця Юрія, а також на свято Покрову Пресвятої Богородиці, престольного празника Архикатедрального Собору. 

Вифлеємську ікону Богородиці називають «усміхненою», бо лик Богородиці відрізняється від традиційного іконографічного зображення, що найчастіше представляє Діву Марію серйозною, суворою або замилованою. Постійне місце перебування Вифлеємської Чудотворної ікони Божої Матері – базиліка Різдва Христового у Вифлеємі, поблизу спуску в Печеру Різдва, де народився Христос. Львівська копія ікони перебуває в Соборі Святого Юра з 2016 року. 

«Вифлеємська ікона Матері Божої – світова – є чудотворною і коронованою», – зазначає адміністратор Собору Святого Юра митрофорний протоієрей Роман Кравчик. «Свого часу ікону було привезено до нашого Собору; і тепер завдяки жертводавцям, які передали власні прикраси, ми виготовили золоті корони. Ми не коронуємо ікону заново – але складаємо ці золоті корони, якими Владика Митрополит завтра коронує її – як засвідчення і визнання цієї ікони». 

Цей день, наголошує о. Роман, є історичним, тому Архикатедральний Собор щиро запрошує усіх львів’ян та гостей міста долучитися до урочистості та спільної молитви.

Підготувала Марія Цьомик