На Сихові розпочали роботи з облаштування парку духовної культури імені Івана Павла II

Зараз у майбутньому парку духовної культури імені Івана Павла II завершують облаштування плиткою центральної доріжки – від вул. Лісної до вул. Хоткевича – шириною близько 4,5 м. Також біля вул. Хоткевича необхідно облаштувати сходи. Наступний етап – зробити вздовж доріжки освітлення та встановити лавочки, однак на це необхідно ще 2,2 млн грн.

Як повідомляє керівник Сихівської РА Ірина Маруняк, роботи з облаштування парку стартували у березні. Це – лише перша черга розробленого торік проекту.

«Парк імені Івана Павла II – це парк для духовного, морального та фізичного відпочинку, – відзначає Ірина Маруняк. – Цьогоріч ми розпочали тут ремонтні роботи, і зараз завершуємо облаштування центральної доріжки. Якщо нам додадуть фінансування, то цьогоріч прокладемо іще одну – перпендикулярну до першої – та збудуємо радіальні доріжки під Хресну дорогу».

За словами голови РА, власне мощення Хресної дороги робитимуть за кошти міського бюджету, а вже стації матимуть можливість зробити Церква, меценати і ті сихівчани, які захочуть долучитися до проекту. Також у цьому парку планують облаштувати спортивні та дитячі майданчики, атракціони, Wi-Fi тощо. «Цей проект – громіздкий, він тривалий у часі. Планується, що його буде завершено повністю впродовж 5-6 років», – додає Ірина Маруняк.

«Цей парк буде чудовим місцем для духовного відпочинку, – переконаний священик храму Різдва Пресвятої Богородиці о. Василь Білаш. – У сучасному світі надто багато галасу та шуму, особливо – у місті. Тож знайти спокійне місце, де можна відпочити духовно, дуже важко. І це місце покликане сприяти людям: щоб вони могли прийти сюди, подумати про важливі питання, посидіти та помолитися».

За словами священика, уже зараз працює група скульпторів, які будуть облаштовувати Хресну дорогу та її 14 молитовних зупинок.

Проект – повністю екологічний і не передбачає навмисного зрубування дерев, підкреслює керівник ЛКП «Зелений Львів» Богдан Москв’як. «Вздовж центральної дороги дерев не було – дорога вже існувала в такому вигляді, лише без плитки», – відзначає він. Також проектом передбачено будівництво велодоріжок. Як додає керівник підприємства, їх влаштовуватимуть всередині парку – між деревами, знову ж таки – без вирубки.

Нагадаємо, проект зі створення парку духовної культури ім. Св. Папи Римського Івана Павла ІІ передбачає комплекс заходів: будівництво за Церквою Катехитичної школи; будівництво за Катехитичною школою Бульвару ім. св. Папи Римського Івана Павла ІІ; облагородження лісопаркової смуги з облаштуванням Хресної дороги.

Загальна вартість проекту – 50 млн. грн. Термін реалізації проекту – 5 років.

Це буде перший парк духовної культури в Україні. Хресна Дорога східнохристиянського обряду, матиме тактильне покриття, тобто буде пристосована до людей з особливими потребами. На найбільших вузлах у парковій зоні будуть розміщені мобільні кав’ярні. На площі понад 40 га буде розміщено мінімум 4 громадські туалети. Також буде прокат спорядження: велосипедів, лиж, роликів. У парк буде щонайменше 8 входів, а пішохідний бульвар, який буде проходити попри церкву, вестиме до парку. Головний вхід буде розміщений збоку проспекту Червоної Калини. На майбутнє запланували облаштування фонтанчиків, великої дитячої зони з атракціонами, навчальною та спортивною зонами.

Фото: Олександр Мазуренко
За матеріалами: city-adm.lviv.ua