«На Церкву сьогодні дують супротивні вітри», – Блаженніший Святослав у Зарваниці

oNs3kwПро це сказав Глава УГКЦ проти ночі на 20 липня після багатотисячного походу вірних зі свічками до монумента Матері Божої в місці Її об’явлення. Участь у молитовній прощі також взяло духовенство та вірні Львівської архиєпархії.

«Ми, як християни, проповідуємо слово надії. Та рятівна, спасительна правиця простягнута до нас. Христос не тільки переведе нас через ту бурю, але Він є тим, хто дасть нам майбутнє», – зазначив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ підтримав вірних на дусі в нелегкий часи війни і сказав: «Буря може наробити багато лиха, але вона не триває вічно. Вічність належить тільки миру, бо Господь – вічний наш мир».

TVtDX7Аналізуючи євангельський уривком, коли Христос ішов по воді, а на зустріч Йому вирушив Петро, Глава УГКЦ сказав: «Ми зійшлися з різних сторін України для того, щоб разом молитися і просити миру та спокою для нашої соборної незалежної України. Тільки там, де є Христос, там безпечно. Христос разом зі своїми учнями серед найбільшої небезпеки, яку вони тої хвилини пережили, одержали чи не найбільшу науку про те, що їхнє життя, їхнє спасіння лежить у спасаючій десниці Господній… Від віку образом Церкви був човен, який пливе по розбурханому, житейському, чорному від гріха морі. Це човен рятує усіх, хто в ньому, бо в ньому Христос перебуває».

Блаженніший Святослав подякував Господеві за 25 років свободи УГКЦ. «Коли наша Церква вийшла з підпілля, її перемога над злом була офіційно підтверджена. Багато хто сумнівався, чи та Церква зможе вижити, і до всіх них Христос каже: “Чого ти сумніваєшся маловіре?”. Ми сьогодні дякуємо Господу Богу за те, що Він у човні нашої Церкви разом із нами пливе нашим житейським морем. Ми дякуємо за тих духовних провідників, якими Господь наділив нашу Церкву».

Похід зі свічками розпочався біля парафіяльного храму Зарваниці, де зберігається ікона Матері Божої Зарваницької. Після Літургії, яку очолив владика Йосафат (Говера), екзарх Луцький, вірні центральною вулицею села несли свічки та в супроводі оркестру співали пісню «Із Києва міста». Відтак на чудотворному місці вдарили дзвони, а прочани наблизилися до монумента, де Глава УГКЦ спільно з єпископами та священиками розпочав Молебень до Матері Божої.

Джерело: Львівська Архиєпархія