На Цвинтарі Орлят у Львові перепоховали останки о. Ґерарда Шмида

DSC01040У Львові 22 листопада на Цвинтарі Орлят відбулося перепоховання останків о. Ґерарда Шмида (1885-1938), військового капелана і довголітнього настоятеля львівської парафії св. Марії Магдалини. Скорботну церемонію очолив єпископ-помічник Леон Малий.

До цього останки були поховані на личаківському кладовищі, куди їх перепоховала група мирян РКЦ на початку 1970-х, перед нищівною руйнацією цвинтаря Орлят.

Зокрема в гробниці родини Клосовських сховали від профанації труни з останками львівського вірмено-католицького архиєпископа Теодоровича і о. Шмида. Тільки через певний час старанням о. проф. Юзефа Волчанського з Кракова там було встановлено табличку з їх іменами – пригадала Галина Маковська, котра разом Яніною Замойською та іншими місцевими поляками доглядали за цим похованням.

У 2011 році відбулося урочисте перепоховання останків архиєпископа Юзефа Теодоровича, тобто повернення до попереднього місця їх спочинку на Цвинтарі Орлят. Після відповідних старань було отримано також дозвіл на ексгумацію і перепоховання тлінних останків о. Ґерарда Шмида. Після заупокійних молитов у цвинтарній каплиці виголосив слово Голова Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва Польщі проф. Анджей Кунерт, пригадавши зокрема, що о. Шмид помер під час свячень Католицького Дому на Кульпаркові у Львові в присутності архиєпископа Твардовського.

За матеріалами: Львівської Архідієцезії РКЦ