Наталія Демкович: “Коли твориш добро, то відчуваєш, що живеш”

Зігрійте теплом тих, хто цього потребує» — під таким гаслом цього року стартувала у Львові благодійна акція «Різдвяна свічка». Її організовує Благодійний фонд «Карітас-Львів УГКЦ». Традиційно до акції долучаться всі парафії Львівської архиєпархії. Загалом планують розповсюдити 16 тисяч свічок. У чому родзинки цьогорічної акції, кому благодійники допомагають та як саме їх можна підтримати, розповіла у інтерв’ю виконавчий директор благодійного фонду “Карітас-Львів” Наталія Демкович.

DSC_1697

-Пані Наталю, акція “Різдвяна свічка” відбувається вже чимало років поспіль. У чому її особливості цього разу?

-Цьогоріч пакети, у які пакують свічку, будуть не поліетиленовими, а паперовими. Ми почали пакувати свічку у поліетилен, але довідалися про  те, що Львівська міська рада рекомендує відмовитися від використання поліетилену і подумали, що це дуже доречно. Адже варто дбати про екологію, про те, що ми залишимо своїм дітям.  Втім також ми міркували про те, як учасник акції зможе ідентифікувати за цим паперовим пакетом саму місію “Карітасу”. Прийшла ідея доручити декорування пакетів нашим друзям – тобто молоді з кризових сімей та з інвалідністю.   Коли наші друзі ставлять на пакет штампи, вирізають ялинки, чи іграшки, то відчувають відповідальність і натхнення. Кожен має свою ділянку роботи.

-Тобто кожен пакет буде мати свій особливий дизайн?

-Так, свічка має білий колір, але кожен пакетик буде індивідуальним. Із дірочками, ялинками, янголятками, іграшками.  На штампі є Різдвяне привітання і зображення Царів, які вітають новонародженого Спасителя.

-Яка головна мета акції “Різдвяна свічка”?

Кожен парафіянин може скласти добровільну пожертву за отриману свічку. Залучені кошти скерують на розвиток та функціонування Центру дозвілля та соціальної реабілітації молодих людей з особливими потребами.  У цій майстерні свій вільний час проводять 24 особи із розумовою неповносправністю.Фінанси потрібні, зокрема, на матеріали для творчості. Саме в Центрі дозвілля упродовж зимових буднів молодь декорувала пакети для різдвяних свічок, які вже розвозимо  на парафії. Також кошти залучать для організації літніх таборів для цієї молоді і на роботу з хлопцями та дівчатами із кризових сімей.

28

-Яка особисто Ваша мотивація? Чому, на Ваш погляд, важливо долучатися до благодійності у часі зимових свят?

Я пішла працювати у “Карітас” перш за все, через швидкоплинність сучасного життя.  Адже іноді у цьому вихорі буденності ми забуваємо про інших. Попри те, що багато людей потрапляють у надзвичайно складні ситуації. І їм немає з ким поговорити, з ким розділити цю проблему та як з цієї ситуації вийти.  Ми не повинні жити тільки сьогоднішнім днем, тільки питаннями своєї родини. Коли ми долучаємося до доброї справи – це не тільки допомога тій людині, яка потребує, але у першу чергу нам самим. Тоді ми по-іншому реагуємо на повсякдення. Ми просто радіємо тому, що падає сніг, тане, світить сонце, що ми маємо змогу спілкуватися одне з одним. І коли ми зробили щось добре, то це дарує справжній кайф. Коли я вчора прийшла у нашу соціальну майстерню і побачила наших друзів, пообіймалася з ними, то відчула, що я потрібна їм. Адже друзі завжди дуже щиро розповідають про своє життя, чи про свої вихідні.

-Чому благодійнику потрібно долучитися саме до акції “Карітасу Львів”? Адже зараз дуже багато різдвяних ініціатив…

-Насправді, я вважаю, що не лише нашу акцію благодійнику треба обирати. Благодійнику треба обирати ті акції, які перевірені, які справді працюють, або перевірені організації, які займаються доброчинністю. Бо тільки коли ми об’єднуємося – можна щось добре зробити.Чому саме наша акція? Тому що вона триває багато років і власне працює на потреби тих, кому це справді необхідно. Скільки разів наша молодь, завдяки коштам від акції “Різдвяна свічка” їздила на літні табори, їхні батьки як правило здійснюють догляд, або вже є пенсіонерами, і вони не мали би змоги повезти своїх дітей на відпочинок. А коли вони влітку мають змогу поїхати на якусь базу. Переважно йдеться про Франківщину і Львівщину.

-Що Ви побажаєте для читачів “Духовної Величі Львова” у часі зимових свят?

-Насамперед я хочу побажати усім читачам – миру. Хочу побажати, щоб наші родини тільки збільшувалися, щоб ми були міцними духом, а новонароджений Христос приніс у наші родини спокій, добробут,впевненість у завтрашньому дні і звичайно величезну підтримку оточуючих. Любові усім і здоров’я!

Додамо, що Різдвяну свічку на парафіях Львівської Архиєпархії за добровільну пожертву можна буде отримати середини січня.  Також долучитися до акції можна за адресами: пл. Св. Юра, вул. Коперника, 31/1

Розмовляла: Оксана Бабенко