«Натхненні Пінзелем у Годовиці»: у Львові презентували мистецький проєкт для порятунку храму

10 лютого 2023 року в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького відбулося відкриття виставкового проєкту «Натхненні Пінзелем у Годовиці».
 
Як зазначають на сторінці події, експозиція презентує живописні та скульптурні роботи, створені на художніх пленерах, що відбулися у серпні 2021 та жовтні 2022 року в межах культурно-мистецького проєкту «Під Зорею Пінзеля».
 
До проєкту долучились 35 відомих українських митців та мисткинь: Анатолій Криволап, Любомир Медвідь, Михайло Демцю, Петро Сипняк, Микола Андрущенко, Віктор Сидоренко, Роман Опалинський, Оксана Андрущенко, Тарас Откович, Василь Бажай, Микола Ступінський, Микола Молчан та інші.
 
Метою пленеру та виставки є привернення уваги суспільства до унікальної пам’ятки архітектури – храму Всіх Святих у селі Годовиці на Львівщині, який потребує консервації та реставрації. Пластичну оздобу костелу ХVIII століття виконав Йоган Георгій Пінзель – майстер барокової скульптури, актуалізацією творчості якого займається ГО «Артстудія Івони Лобан».
 
Вівтар годовицького костелу, врятований Героєм України Борисом Григоровичем Возницьким, став окрасою виставки в Луврі у 2012 році.
Не зважаючи на грандіозний успіх виставки, костел і сьогодні, майже через 50 років після пожежі, потребує даху. У 2021 і у 2022 роках, завдяки підтримці Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА ГО «Арт студія Івони Лобан» проводила пленери для відомих митців України.
Після першого пленеру у січні 2022 року, за місяць до війни, виставку «Натхненні Пінзелем у Годовиці» презентували у Верховній Раді України, зазначають організатори.
 
У відкритті проєкту взяли участь представники громади с. Годовиця, а також представники влади та громадськості. 
 
«Відомі художники України створили картини, присвячені унікальному Храму Всіх Святих у Годовиці, який називають “українським Нотр-Дам-де-Парі” . В 1974 році тут сталась пожежа, а нині ця пам‘ятка національного значення перебуває в аварійному стані. Саме в цьому костелі знаходився один з найвідоміших вівтарів, які створив Іоан-Георг Пінзель. Він був врятований Борисом Григоровичем Возницьким і став окрасою виставки в Луврі в 2012 році», – цитує ініціаторку проєкту Івону Лобан адміністратор парафії Успіння Пресвятої Богородиці в Годовиці о. Юрій Цегельський на фейсбук-сторінці.
 
Організатори запрошують усіх доєднатися до проєкту, скерованого на привернення уваги до збереження унікального храму у Годовиці. Наголошують: кожен внесок збільшує шанси на порятунок храму.
 
Виставковий проєкт «Натхненні Пінзелем у Годовиці» триватиме до 26 березня 2023 року в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (м. Львів, просп. Свободи, 20).
 
Фото з фейсбук-сторінки Івони Лобан