“Не біймося змін”: 10 добрих порад Митрополита Львівського Ігоря для зрілого духовного життя

Сьогодні Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор святкує день народження. З цієї нагоди, пропонуємо застановитися над його порадами для духовного життя.

1)Пам’ятаймо, що у Господа все прямує до кращої зміни відносно людини і світу. Для Творця, який покликав світ до існування своєю волею з нічого, нема проблеми світ перемінити так, як Він забажає це зробити. Проте у Господа все прямує до кращої зміни відносно людини і світу.

2) Всім потрібні зміни. Хто не дозволить Господу втрутитися у наше життя повністю – така особа може багато згубити, а навіть наражатися на втрату вічного щасливого життя.

3)Не проявляймо підозрілу побожність. Особа, яка причащається часто, але осуджує ближніх і вживає погані слова, поповнює всякого роду нечисті гріхи, лукавить, а відтак проявляє підозрілу побожність.

4)Не зупиняймося у практиці духовного життя. Ніхто не може стояти на місці у практиці духовного життя. Щоб боротися з гріхами, треба постійно бути з Богом і не віддалятися від Нього.

5)Практикуймо добро. Людина при зустрічі зі Спасителем починає практикувати добро. Чому ми з вами приходимо до церкви на молитву? Наша ціль – стати перед Богом. Ми приходимо, щоб стати перед Богом разом з іншими людьми; щоб Його славити, дякувати Йому за всі добродійства вчинені нам; щоб виявляти свою любов до Нього, просити прощення для себе, інших, а також молитися за добру долю у майбутньому; щоби благати за щасливий упокій для померлих; щоб також багато інших добрих намірів представляти Богові. Прихід до храму змінює людину, коли вона щиро помолиться принаймні у згаданих намірах. Тоді вона відійде наповнена, радісна і щаслива. А також залишиться з добрим життям та гарним настроєм на весь тиждень, навіть якщо доведеться долати труднощі. Бо людина при зустрічі зі Спасителем починає практикувати добро.

6)Не ображаймо нашого люблячого Бога. Сердечно прошу усіх: не ображаймо нашого любого Бога, котрий дарував нам безсмертну душу, помер за нас на хресті і підтримує наше життя на землі. Саме Христос кожного разу прощає нам гріхи у Святій Тайні Покаяння.

7)Не думаймо, що можна бездумно грішити. Помилково мислити, що можна грішити, бо завжди можна піти сповідатися. Це правда, що Господь платить милосердям і добротою. Однак, правда також полягає в тому, що Боже милосердя сходить на тих, хто боїться Його. Тим більша небезпека грозить людині, яка віддаляється від Бога забуваючи Його закони.

8)Сердечно перепросімо Господа у Святій Сповіді за наші гріхи. Сповідь – це сила і лік. Свята Сповідь не тільки прощає нам гріхи. Насамперед – це наша сила, наш засіб і лік, щоб їх більше не поповняти.

9)Зробімо рішучу постанову – після кожного посту покинути принаймі один гріх. Було б добре, щоб ми після кожного посту, глибокого, духовного і радісного часу покидали хоч би по одному гріхові. Не поверталися до нього й інших не набували. Зробімо рішучу постанову, а Господь допоможе нам.

10)Не старіймо у наших ранах. Чинімо щирішою нашу молитву, поєднаймося з ближніми, від усього серця всім простім, хто завинив проти нас. Чинімо поміркований піст. Відновлюймося духом, не старіймо у наших ранах.

Джерело: сайт Львівської Архиєпархії УГКЦ