«Не мирімося з війною»: Папа Франциск долучився до екуменічної молитви за мир Україні та світі

Святіший Отець Папа Франциск взяв участь у триденній молитовній зустрічі «Волання про мир. Релігії та культури в діалозі», де долучився до спільної молитви за мир в Україні та світі, а також підписав спільний заклик разом з представниками інших релігій та християнських конфесій. Про це повідомляє Vatican News.

Зустріч, яку в Римі організувала Спільнота святого Егідія, тривала з 23 по 25 жовтня 2022 року, зібрала релігійних і політичних провідників подібно до зустрічі в Ассізі 35 років тому, яку провів Папа Іван Павло ІІ. 

Завершальна частина зустрічі 25 жовтня відбулася в римському Колізеї. Спершу понтифік очолив екуменічну молитву за мир в Україні та світі.

Пізніше учасники зустрічі говорили про сучасні соціальні виклики та хвилиною мовчання вшанували жертв тероризму, війни, пандемії в цілому світі. Відтак Папа звернувся до присутніх зі закликом не забувати про трагедію сучасної війни: «Цього року наша молитва стала «воланням», бо сьогодні мир важко порушений, поранений і розтоптаний: і це діється в Європі, тобто, на континенті, який минулого століття пережив трагедії двох світових війн. Тепер переживаємо третю. На жаль, відтоді війни ніколи не переставали зрошувати кров’ю землю та доводити її до зубожіння, але момент, який переживаємо, особливо драматичний».

Святіший Отець наголосив – молитву за мир не може заглушити агресія чи будь-які загрози. «Сьогодні, в дійсності, справджується те, чого ми боялися і про що воліли би ніколи не чути: те, що вже відкрито погрожують застосуванням ядерної зброї, яка після Хіросіми й Нагасакі і далі провинно вироблялася та випробовувалася», – зауважив Папа і закликав: «Не мирімося з війною, вирощуймо зерна примирення; і сьогодні підносимо до неба волання про мир, ще раз словами святого Івана ХХІІІ: “Нехай же зближаться всі народи землі, нехай квітне в них і завжди панує вкрай бажаний мир”» 

На завершення Папа Франциск та представники інших релігій і християнських конфесій, які брали участь в події, підписали заклик до миру за підсумками триденної зустрічі.